K

Laptop besleme devresi hakkında bilgi

Başlatan Kaşif, 04 Eylül 2013, 20:01:04

Kaşif

Arkadaşlar benim Acer bir laptopum var hiç elektrik gelmemeye başladı aptopu bizim burdaki teknik servise götürdüm arıza tespiti için(arıza tespiti ücretsiz olduğu için ) Ordaki eleman bana anakartta besleme devresinde sorun olduğu söyledi ve 100 tlye yapabileceğini söyledi.Benim size soracağım şey şu bende az çok bu işlerden anlarım daha öncede deskstop bilgisayarımın kondansatörlerini değiştirmiştim.Bu besleme devresi nasıl bişedir benim değiştirmeme olanak varmıdır merak ediyorum ,laptopun power jackı falan arızalı olsa onuda değiştiririmde besleme devresini hiç duymadım fotoğrafınıda koyarsanız laptopu şuan açtım anakart üzerinde yerini hemen tespit ederim.....
Teşekkür ederim şimdiden :)))

kotan04

notebook'un power jack ve kablosu sağlammı ? jackın girişi sağlammı? genelde giriş yeri arızalı oluyor beslemesinde %90 problem olmaz jack girişini eğer tam modeli biliyorsan internetten temin edebilirsin ısıtıcı kullanma kabiliyetin varsa değiştirmek kolay 100 tl gibi bir rakamdan kurtulursun iyi çalışmalar

Kaşif

Hocam ,laptopu söktüm adaptörün ucunu power jacke soktum ondan sonra ucunu ohmetre ile ölçtüğümde elektrik geliyor .Sorun %99 anakkartta gözüküyor.Kartın üzerinde yanık bir devre elemanı gözükmüyor . Besleme devresi laptopun giriş kısmında 8 pinli mosfetlerin etrafındaki entegremidir hocam ?

kotan04