F

dev c ++ ta port uygulaması

Başlatan fth58, 20 Eylül 2013, 19:19:16

fth58

Merhabalar.Turbo c++ 3.0  derleyicisinde port kontrolu yapıyordum.64 bit bilgisayarda turbo c++ 3.0 calısmadıgı ıcın dev c++ de yapmaya calıstım olmadı.Bu konu ıle ılgılı bılgısı olan arkadaslar yardımcı olabılırmı?

est32

bildiğim kadarıyla 64 bit makinalarda iki adet program files klasörü var. X86 klasörü altında bulunan program files klasörü içerisinde 32 bit programlar çalıştırılıyor olması gerekir. programı buraya kurmayı denediniz mi, gerçi bunu makina kendisi otomatikman yapıyor. Ayrıca program XP uyumluluk modunda çalıştırılabiliyor mu?

fth58

Hocam program  cok eski 1992 yapımı normalde 16 bıtlık .Hıc kabul etmıyor malesef .Borland turbo c++ nin grafik kutuphanesını ve mouse kutuphanesını dev c++ ye tanıttım calısıyorda bı ınterruptlarla port kontrolu olmadı.Internette bazı uygulamalr buldum .microsoft visual studio 2008 de calısıyormus.Programı yukledıkten sonra deneyıp sonucu soylerım bırde benle aynı sorunu yasayan arkadaslar olabılır.Visual studio 2008 de port kontrolunun ornegı burada var.
http://jpjitendrapal.wordpress.com/2011/07/14/parallel-port-programming-in-windows-xp-or-windows-vista/