G

Yaptığım Devre Çalışmıyor Yardım Lütfen

Başlatan gecekondu, 18 Ekim 2013, 14:41:40

İlyas KAYA

serin2 porte.1,396,[WAIT ("M","U","S","T","A","F","A"),al]

Komutunu sürekli yapmışsınız. Tek yapın deneyin ancak programda çok fazla mantık hataları var.

Göz odur ki dağ ardını görsün,
Akıl odur ki başa geleceği bilsin.!

zeus48

arkadaşlar sorun yazılımda değil  eğer yazdıklarından eminse  .555 çıkışındaki bc 337 datayı tersliyor

gecekondu

SEROUT2 PORTA.2,396,["M","U","S","T","A","F","A",AL]
SEROUT2 PORTA.2,396,["M","U","S","T","A","F","A","Y,"AL]

serin2 porte.1,396,[WAIT ("M","U","S","T","A","F","A"),al]
serin2 porte.1,396,[WAIT ("M","U","S","T","A","F","A","Y,"),al]

diğerlerine de aynı şekilde farklı karakterler vererek göndersem olur mu?

Sayın zeus baştan beri aynı şekilde yapıyorum ama çalışmıyor.Biliyorum yardımcı olmak istediğinizi.

Teşekkür ederim.

zeus48

üstad bir ara ver sakin ol bu devre çalışacak.  Sadece bilmek istediğim  alıcı vericinin şaselerini birleştirdin.  vericinin data çıkışı ile alıcının data girişini birleştirdiğinde  sistem düzgün çalışıyormu ?

gecekondu

sayın zeus ben serout2 ve serin2 pinlerini birleştirerek denedim ama şaseleri birleştirmemiştim  ::) sanırım baya iyi bi noktaya temas ettiniz

zeus48

gecekondu

çabuk deneyemiyorum malesef şuan devrenin başında değilim farklı bi yerden yazıyorum size eve geçer geçmez deniycem.çok teşekkürler ben hiç ayıkamadım şaseleri birleştirmedim offf

BİDİL

zeus48

arkadaşım dediğimi yaptığında düzgün çalışırsa yazılımda sorun yok demek  sorun varsa önce bu şekilde çalışmasını sağla. çalışırsa alıcı ve vericiyi devreyi soktuğunda gene çalışmayacak

gecekondu

bc337 den dolayı mı diyosun tekrar çalışmıycak diye?

zeus48

ilk başta göze görünen o   sonrası da var 555 çıkışını osilaskop yada frekans metreyle baktınmı 38 khz çıkıyormu ?  hele sen  alıcı vericisiz çalıştır gerisini hallederiz.

gecekondu

555 çıkışına daha önce avometrede bulunan hz kısmından bakmıştım 36-40khz arası ayarlıyor gene bakarız dediğin gibi.

zeus48

alıcı vericisiz çalıştırdığında . alıcı vericiyi devreye sok . ve alıcı yazılımında şu deşikliği yap

serin2 porte.1,396          396 yerine 16780 yaz bu kadar

zeus48

çünki sen ır ledi güçlendirmek için npn transitör kullanarak  bc 337  datayı tersledin  16780 yaparak terlenmiş datayı alacaksın

gecekondu

Sayın zeus aynen şaseleri birleştirince çalıştı :D şimdi diğer ayarları yapıyorum tamamdır dediğin gibi 16780 yapıcam çok sağolun hepinizde :)