pickit3 ü picbasic e tanıtmak?

Başlatan F®T, 26 Ekim 2013, 19:52:49

F®T

herkese kolay gelsin.pbp yazdığımız programı compiler ettikten sonra otomatik olarak pickit3 ile yüklenmesi işini nasıl yapabiliriz?instal new programmer kısmında parametre ayarları var bu parametreler nelerdir?
"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

ete

PicKit2 ile nasıl yapıldığını biliyorum. Muhtemelen PicKit3 ile de metod aynıdır.
Öncelikle Microchip sitesinde PicKit3 olan yerde PK3cmd.exe  isimli bir program bulman gerekiyor.
Söz konusu program makinaya MPLAB 8.4 versiyonu kurarsan da geliyormuş. Yeri de,
C:\Program Files\Microchip\MPLAB IDE\Programmer Utilities\Pickit3\PK3CMD.exe  şeklinde imiş.
Şayet bu programı bulabiliyor isen aşağıdaki leri sırası ile yapıver.
MCS yi çalıştır.
-View menüsünden "Compile and Program Options" seçeneğini seç
- Üstte 3 adet buton göreceksin en sonda "Programmer" butonuna tıkla
- "Add New Programmer" butonuna tıkla
- Create a new programmer entry  seçeneğini seçili hale getir (dairesine tıkla) ve altta "Next" butonunu tıkla
- Gelen ekranda  "Display Name" kutusuna  PICKit3 CMD  yaz. Next butonuna tıkla
- Gelen ekranda "Programmer File Name:" kutusuna  "Pk3cmd.exe" yaz ve next i tıkla
-Gelen ekranda manuel bulmayı seçip  Pk3CMD.EXE isimli programın yerini göster ve nexti tıkla
- Gelen ekranda ilgli kutucuğa      -P$target-device$ -F$hex-filename$ -E -M -B -L
  yazıp finished butonuna tıklayıp işi bitir.

Ete

F®T

hocam teşekkür ediyorum.hemen deniyorum.

hocam denedim.pickit3 programını çalıştırıp mcs de yazdığım kodu  compıle butonu yada compıle program butonuna basınca programı compıle edip direk programlayıcıya yüklüyor.tekrar teşekkür ediyorum.
"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.