PBP ile Scale Rc Araç Işık Kiti yapımı

Başlatan serkan, 17 Ocak 2014, 15:32:55

serkan

: )))
Alemsin ya valla. Sen bu isin icinden cikma burdan bana varliginla destek ol yeter.
Saygilar

ersangundogdu

Serkan bu biraz saygısızlık oldu. Ben senin gittiğin yolu desteklemeye çalıştım. Keşke elimde olsaydı da yardım etseydim... Ama saygısızlığı haketmedim...

serkan

Alıntı yapılan: ersangundogdu - 18 Ocak 2014, 21:46:17
Serkan bu biraz saygısızlık oldu. Ben senin gittiğin yolu desteklemeye çalıştım. Keşke elimde olsaydı da yardım etseydim... Ama saygısızlığı haketmedim...
Amacim kesinlikle seni kirmak uzmek degildi.Ozur dilerim. Ben bu isin icinden cikamam deyince canin sagolsun varligin yeter demek istedim. Neyi saaygisizlik olarak algiladin anlayamadim

serkan

Evet herkes bana anlamadığım şekilde darıldığı ve bir pic tavsiyesi gelmediğine göre rc nin alıcısından gelen pulseları yazılımla okumaya çalışıcam. Pulse çoklama yapmayacağım için komut gecikmelerinin bir sıkıntı yaratıp yaratmayacağını çok düşündüm eğer önümüzdeki günlerde sorunla karşılaşırsam TMR özelliği olan bir picle devam etmeyi düşünüyorum.

Akış diyagramımı hazırladım bitmek üzere sayılır. Öncelikle tek kanal giriş ile programa başlayacağım sonrasında diğer kanalları da eklemeyi düşünüyorum.

Az çok kafamda bazı konular şekillendi.

- PULSIN komutu gelen pulse(palsleri) okuyacağım
- rc kumanda alıcısının data piniyle pice giren bacağı arasına 1k ile 10k arası direnç koymayı düşünüyorum. Umarım alıcının pulseları bozulmaz
- pulseleri düşen kenardan okutmayı planlıyorum
- ilk değişkenimin adı "YON" yani sağ sol direksiyon hareketlerini veren kanalın adı olacak
- YON değişkenim byte olacak
- Kullanacağım picin dahili pull-uplarını iptal edeceğim
- Tüm kanallar dijital giriş  çıkış olacak

YON VAR BYTE 'Yön değişkeni
KNLBIR VAR PORTB.1 'birinci kanal değişkeni
SNYLED VAR PORTA.2 'sinyal ledinin bağlı olduğu kanal ( çıkış ayarlanacak)

BASLA:

PULSIN KNLBIR, 1, YON ' PortB1den gelen sinyali okuyarak YON'e yazacağız

IF (YON <= 148) AND (YON >= 152) THEN SINYAL
       GOTO BASLA

SINYAL:
     HIGH SNYLED
     PAUSE 350
     LOW SNYLED
     PAUSE 350
RETURN
GOTO BASLA