Bir tartışma konusu

Başlatan hakıkat, 14 Mart 2014, 21:29:56

hakıkat

Merhaba arkadaşlar
Daha önceleri bir devre yapmak istedim ama çok sonuç alamadığım için bıraktım.Ama sorunuda çok merak ettiğim için siz ustalara sorma gereğini duydum.Devrenin kendisi komanda sistemiyle yapılan bir alıcı-verici devredir.Ayrıca alıcı üzerinde de buttonlarlada işlem yapmak istedim ama bunu tam gerçekleştiremedim acaba böyle bir sorunun çıkması normalmidir nedeni nedir ve buna benzer örnekler yanınızda var mı ?Çünkü komanda sistemi çalışıyor ama alıcıya bağlı tuş kısmı çalışmıyor.
            saygılar. 

zeus48

Alıcı üzerindeki tuşlar çalışmaz serin yada serin2 haberleşme protokolini kullanmışsındır işlemci döngüye girmez vericiden haber bekler durur. HSERIN komutunu kullanman lazım. Ancak bu komutu kullanırsan alıcı döngüsü devam eder. Her işlemciyle bu komutu çalıştıramazsın. Kullanacağın işlemcinin datasheet  ini bak  pinlerinde TX--RX varsa bu komutu kullanabilirsin

hakıkat

Merhabalar
Verdiğiniz cevap için teşekkürler belirtiğiniz gibi serin2 haberleşme protokolini kullanmıştım. HSERIN komutunu kullanmamıştım.
Belirtiğiniz gibi denedim çalıştı sorun gidrildi. :) Yardımınız için teşkkürler.