Wifi modül ile pc den bilgi alıip verme

Başlatan kuylus, 21 Mart 2014, 22:05:34

kuylus

Merhaba  arkadaşlar

Wifi ile  ilgili bir proje için  bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum

Konunun detayı ise şöyle

Pic li devrede  bir adet GLCD ve İEEE802.11 b/g/n  modülü var,  sistem  pic li devreden bazı okunan  değerlerin, ağdaki bir pc üzerinden  kontrol edilebilmesi ne dayalı

en önemli nokta wifi modülün picle  kontrolü kısmı, devreye nasıl bağlanır ve modüllerdeki  2.2v ile 1.8v ne işe yarar nasıl kullanılır

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Kuylus

Mucit23

Modülün kendi linki yokmu?  İEEE802.11 b/g/n sadece standart.
Bir ulusu yok etmenin En iyi yolu o ulusun dilini yok etmektir.

www.arectron.com/

Mucit23

Modül Usart ile haberleşiyor. Çok karmaşık bir modül. Ethernet Desteği felan var. Basit birşey değil. Eğer satın alacaksan modül ile ilgili örnek program varmı onlara bak.

www.arectron.com/

kuylus

Ne yazıkki bu tarz ürünleri satanlar hiç teknik destek sunmuyor ayrica pdf leride yetersiz , 802.11  olarak çalışan  bildiyiniz  başka bir modül var ise onuda kullanabiliriz . Wifi olayı düşündüyümden karmaşıkmış

Eyer şunu kullan bu daha basit derseniz  oda olur, ayrıca program konusunda  yazılmasına yardım edebilecek arkadaşa ücretini vericem ,

Teşekürler

KUYLUS

kuylus

web de  wifi modül çok fakat  hangisi olmalı  , hangisi  kolay kontrol edilir  bilmiyorum, sadece  802.11 in  802.15 den hızlı olduğu ve  mesafenin 802.11 de daha fazla olduğu

Mucit23

@kuylus Sadece onları bilmen yeterli değil. Wifi Bayağı karmaşık bir yapıya sahip. Zamanında biraz inceledim ama hiç uygulama yapmadım.

buraları incele istersen
http://www.picproje.org/index.php?topic=39477.0
http://www.picproje.org/index.php/topic,49183.msg368675.html#msg368675

https://www.elektrovadi.com/Easy-WiFi-Modul,PR-954.html
burada örnek kodlar var. (İnidirmedim)

www.arectron.com/

kuylus

picprojeden  birkaç kişye  yazı yazdım hatta maillerinede yazdım fakat dönen olmadı

kartal_0689

Bu tarz projeler icin urunu satin aldiginiz firmadan destek almalisiniz.

Ben simdiki projemde, wifi, ethernet,gps, gprs, bluetooth haberlesmelerin hepsini kullanacagim. Bunlar icin kullandigim derleyici mikroelektronikanin mikro pascal pro for dspic derleyicisidir. Hazirladiklari modulleri aldim acik semalari ve kaynak kodlari da mevcut. Bu sekilde yontem izleyebilirsiniz
TURKEY/ANK

kuylus

Yazılım bilgim olsa  denemeler  yapmayı bende   düşünüyorumda  hiç kod yazamadan , bütün dçkümanları ezberlesemde  farketmiyor
o yüzden  ücretli yardım  da istediğim kişiler oldu  konuya hakim oldukları halde ilgilenmediler, hani birileri yapsın  formlarda  paylaşsın hatta baskı devresinide çizsin  olmadı kartınıda bastırıp dagıtsında  demiyorum  fakat  henüz  olayı çözme noktasında   destek  bulamadım, sayın  kartal  eğer vaktim olur  sadece wifi kısmını  halledebilirz derseniz sizlede olabilir.

KUYLUS

kartal_0689

Kuylus

Sana tabiki yardımcı olmak isterim. Ancak bu yapacağım proje yaklaşık 1 yılıma mal olacak.
Çünkü sağlam büyük bir proje. Bahsettiğim arayüzler(Wifi, Bluetooth v.b) içerisinde devede kulak kalcak.
DSP(Dijital sinyal işleme) yapmam gerekiyo ki bu wifiden daha zor.
Senin için anladığım kadarıyla süre sıkıntılı. Eğer süreyle ilgili sıkıntın yoksa
wifi kısmına başladığımda sana da anlatabilirim. Ama şu an için çok zor.
TURKEY/ANK

kuylus

Aslında  bu projeye 4 aydır uğraşıyorum projedeki birkaç detayı çözmem gerekiyordu onları hallettim fakat wifi kısmını  maalesef halledemiyorumi tüm şema ve devreleri halletsem bile yazılım olmadan bir işe yaramıyor, ayrıca  herkesin şema olayı değişik mantıkla olabiliyor, o yüzden programı yazabilecek arkadaşın  şemayada müdahale etmesi gerekebiliyor , bu yüzden sadece wifi olayını yazdırabilsem  donanım konusunu düşünmüyorum, vaktin olursa  detayları görüşebiliriz   tabi senin büyük projen çok zamanını alacak ondan vakit ayırman zor ise  bişey diğemiyorum