3

16f876a

Başlatan 3mZ, 30 Ekim 2011, 17:14:21

pwm.c

Alıntı yapılan: 3mZ - 31 Ekim 2011, 19:47:25
Birde ben smd yi yerine monte ettikten sonra...
bunu yazıp...
ardından şunu söylemişin:
Alıntı yapılan: 3mZ - 02 Kasım 2011, 20:05:39
bu karttan ilk aşamada 2000 adet basılıcak ve otomatik dizgi olarak çinden geleceği için üstündeki picleri tek tek sökemem yada picleri ayrı gönderin diyemem yada picleri çine ben proglayıp size göndereyim diyemem pin headerla bu işi basitçe halletmek istiyorum

dostum bence ağabeylerini yorma.
benim 16f876a ile yaptığım test boardı var. pici yerinden hiç sökmeden ICSP ile direk programlıyorum. tek yaptığım eklenti mclr pinine bağlı 10k pull-up direncine seri bir diyot ekledim. bu sayede besleme ile mclr voltajını izole ettim ve hiç sorun yaşamadım, hemde portlara bağlı yükleri bile kaldırmadan programlıyorum.
_/\/\/\_ -[ı- -ı>|- -|ı|ı|ı- -ı< -||- -l[]l-

3mZ

pwm.c:

Senden ricam benim anlatmak istediklerimi iyi oku iyi anla!..
çizim bana ait program bana ait fakat ben 2000 tane kartı senin dediğin yöntemle yapamam.Anlaştığım firma var ben çizimi göndericem onlar hem pcb çıkartıcak hem dizgi yapıcak bana birtek program atması kalıcak. Aslında aynı şeyleri konuşuyoruz fakat anlaşamadık bu yapacağımız karttada pic yerinden sökülmeden programlama yapılabilecek benim ete hocaya sorduğum programlama esnasında hata oluşmaması için hangilerini pinden ayırmak lazım hepsi bu sağolsun cevabımıda aldım. Yani anlıycağın devrede pin header kullanılıp ordan program atılıcak hepsi bu ...