H

Iphone çıkışlarını pic yardımıyla kumanda etmek yardım (ücretli olabilir)

Başlatan halidimran, 31 Ekim 2011, 09:31:11

halidimran

Merhaba arkadaşlar.
benim bir projem var ama henüz bir arpa boyu ilerleyemedim. iphone çıkışlarını pic (veya başka hangi yöntemle olursa) kullanarak iphone içendeki müzikleri otomatik çalma ve ileri-geri tuşu, ses ayarı yapma devresine acil ihtiyacım var. önerilerinizi bekliyorum. ücretli de olabilir... teşekkürler.

ete

Peki bu çıkışların nasıl alındığı, ve nasıl kontrol edildiği konusunda bir bilgin varmıdır?.
Bu işi Iphone için yapılmış personal dock station lar yapıyor zaten. Bunlardan birinin şemasını bulabilirsen gerisi zor değil.
Bu işte IPhone ile nasıl bağlantı kurulacak ve dediğin işleri yaptırabilmek için ne yapılacak bu bilgi gerekli sonrasında devre sorun değil elbette.

Ete

halidimran

iphonenin altında yanılmıyorsam 30 adet pin var. bunların neler olduğunu biraz inceledim ama açıkcası tam anlayamadım. piyasada elbette docklar var ama benim böyle bir projem oldu. kendim yapmam gerekiyor. dediğim gibi ücret konusunda kısıtlı da olsa bir bütçe düşünüyorum.

umiter

Merhaba, piyasadaki dock lar gibi birşey istiyorsanız onlarda taban kısmında gömülü linux vardır ve XCODE ile çekirdek programla dediğimiz bir yapı ile iphone ve ipad'e erişip üzerindeki kendi yazılım kodunu çalıştırıp istediğinizi yapabilirsiniz.
Bilgi elde edilmesi zor,  tüketilmesi kolay bir bulamaçtır.

Mucit23

sanırım sadece o pinleri kontrol etmek yetmiyor. Muhtemelen ios içinde bir yazılım yazman gerekecek.
Bir ulusu yok etmenin En iyi yolu o ulusun dilini yok etmektir.

www.arectron.com/

umiter

Mucit23 yöntemin doğrudur, iphone/ipad kablosuz bağlantı üzerinde adhoc ile komut alabiliyor, bir RGB sürme çalışması yapmıştım, cihazın soketi ile uğraşmak yerine ( deneyimle sabittir, deneyimli değilseniz anlamak vakit alır ) cihazın kablosuz yapısını kullanarak mikrodenetleyiciye ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla.

Mucit23

Piyasada çok ucuza bluetoth modülleri var. Denemedim ama bir arkadaşım android üzerinden telefonun ivme sensörlerini kullanarak quadcopteri kontrol edecek bir sistem tasarlamıştı. Telefonu ne tarafa yatırırsa quad otarafa yöneliyordu. Aradaki iletişim bluetooth ile sağlanıyordu.

Bluetooth modüllerini kullanmak zor değil. Normal olarak uart üzerinden haberleşiyor.

Eğer ios için basitçe bir program yazarsanız rahatlıkla dış dünya ile iletişim kurabilirsiniz.

Bir ulusu yok etmenin En iyi yolu o ulusun dilini yok etmektir.

www.arectron.com/

umiter

Şimdi android platformuna geçerseniz işler farklı seyreder, IOS un Androidden temel farkı uygulama arayüzünün tutarlılığıdır dolayısıyle cihazın dış dünya ile haberleşmesi ( çaydanlık çayı yaptığında IPAD teki uygulmasına bağlı çaydanlıkta animasyonu oynatıp, buhar sesi çıkartması gibi ) daha standarttır, bu tür işlerde her ne kadar android tarafında meraklısı çok isede İOS ile daha temiz iş çıkar.

Kablosuz teknoloji kullanmayı ben bluetootha göre çok daha seviyorum, en azından TCP/IP ile özdeş :)

IPAD ile RGB ledeleri kontrol eden uygulamayı ETE hocamız müsade ederse burda yayınlarım.  IOS-XCODE tarafını değil siteyi ilgilendiren PIC+RGB sürme kısmını tamamını çalışan bir videoda sunarım.

Saygılarımla.

ete

Diger uygulamalar isimli bir bolum actim. Ipad uygulamasini oraya ekleyebilirsin.
Ipad ile bende ilgileniyorum. Projeyi ekle bakalim nasıl çalışıyor.
Ete

umiter

ETE hocam, projenin bir kısmı ticari logo ve menü içeriyor, kısa bir süre sonra IPAD üzerindeki kodun mikrodenetliyici ile nasıl sürülebileceğini ilişkin bir çalışmayı ilgili bölümde anlatarak müsadenizle yayımlayacağım.

Saygılarımla.