P

Devre Şeması Doğruluğu

Başlatan phil, 25 Nisan 2014, 09:43:31

phil

ete

Sorunu anlamak mümkün değil. Ancak unutma isis de çalışan devre gerçekte de mutlaka çalışır yada çalışması gerekir. Bir şekilde bunu çalıştıramadığını düşünüyorum. Sensörü çok iyi tanımıyorum. Hiç kullanmadığım ve özelliklerini bilmediğim bir sensör. Anlaşılan I2C ile çalışıyor. Bazı bacaklarının boş olması normal diğer amaçlar için kullanılıyor olabilirler. Data sheet den incelemek gerekir.

Başka programları çalıştırabildiğine göre programında da bir sorun olabilir. Ama  olsa simulasyonda çalışmaz çalışıyor diyorsun. Başka söylenecek söz kalmadı sanırım. Yapacak bir şey yok maalesef.

Ete

phil

Teşekkür ederim yine de hocam yardımlarınız için.

ete

Hangi şehirdesin?
Ankara da olsan getir bakayım elindeki devreye derdim. İzmir de olsan bşr arkadaş'a baktırırdım.
Ete

phil

Alıntı yapılan: ete - 01 Mayıs 2014, 08:32:38
Hangi şehirdesin?
Ankara da olsan getir bakayım elindeki devreye derdim. İzmir de olsan bşr arkadaş'a baktırırdım.
Ete
İstanbul'dayım hocam.

Bağlantılarda hata dediniz, en mantıklı sebep o. Ama iki farklı kişi kurduk ayrı ayrı yani aynı sonuç çıktı. Aklıma başka bir sebep gelmiyor hocam :(

Bir tek acaba diyorum programda lcd'yi tanıtmada eksiğim oldu da ondan mı hiç bir yazı çıkmıyor diye düşünüyorum.

ete

Şu hex ve isis dosyalarını buraya bir koy bende bakayım. Acaba isiste farklı bir hex mi çalıştırıyorsun?
Birebir aynı ise mutlaka elindeki devreninde isis deki gibi çalışması gerekir. Nadir dir isiste çalışan devrenin çalışmaması.

Ete

Note: asm programına bakarken adcon1 registerine yanlış değer verdiğini görüyorum. Devrede analog ölçüm yapılıyormu yoksa A portu digitalmi olmalıdır. Senin programda analog kullanım varmış gibi bir komut verilmiş. Adcon1 registerine %10001111 değeri verilmiş halbuki bu %00000111 olmalıdır. Değiştirip bir dene istersen.

phil

Alıntı yapılan: ete - 01 Mayıs 2014, 08:38:20
Şu hex ve isis dosyalarını buraya bir koy bende bakayım. Acaba isiste farklı bir hex mi çalıştırıyorsun?
Birebir aynı ise mutlaka elindeki devreninde isis deki gibi çalışması gerekir. Nadir dir isiste çalışan devrenin çalışmaması.

Ete
Hocam mailinize attım, burada dsn türünde eke izin verilmedi.

Teşekkür ederim tekrar.

phil

Alıntı yapılan: ete - 01 Mayıs 2014, 08:38:20

Ete

Note: asm programına bakarken adcon1 registerine yanlış değer verdiğini görüyorum. Devrede analog ölçüm yapılıyormu yoksa A portu digitalmi olmalıdır. Senin programda analog kullanım varmış gibi bir komut verilmiş. Adcon1 registerine %10001111 değeri verilmiş halbuki bu %00000111 olmalıdır. Değiştirip bir dene istersen.
Hocam bildiğim kadarıyla ds1621'in özelliği digital olarak bilgi vermesi. Dediğiniz değişikliği yaptım, isis'te yeni programın yeni hex'i de çalıştı. Dediğiniz gibi pic'e de atıp deneyeceğim. Bu arada şu da borda kurulduğunda devrenin ne şekilde olduğu hocam;

http://i61.tinypic.com/sm6hs0.jpg