Pic 16F88 & Ds18B20 Multi Termostat Devresi

Başlatan Mucit23, 08 Kasım 2011, 19:59:18

basri.erhan

Hocam alt kısımlar derken role kontrol yerine  PORTA=0 yapayım değil mi ? transistörleri de değiştirceğim fakat bugünlük programlarını değiştirebilirim bu saatte, sizce nerelere porta= 0 ekleyeyim , başlangıca cleardan sonra pause 500 ekledim?

basri.erhan

Bir sorunum da azalt butonu ileriye doğru basınca doğru şekilde çalışıyor ama normal şekilde basınca - - - görünüyor displaylerde, sizce sorunum butonda mı yoksa paralel bağlı kondansatörleri çıkrtmam mı gerekiyor?

basri.erhan

Hocam ekteki gibi düzelttim sizce problem var mı ? Bir de yüklediğim proton programı problemli gibi duruyor, derleyip hex ini koyma imkanınız var mı ?

basri.erhan

Sorun guc kaynagindaymis. Sistem calisiyor:) tesekkurler

gogoce

adamlar başkasının emeği ile ticaretini yapıyor plaketler el baskısı , insan biraz özenir de biraz değişiklik yapar da satar bu ne ya adilik tavan yapmış , ilham al geliştir öyle sat da orjinal devreyi neden satarsın anlamam ya tam adilik
Ne ukalayı affederim nede yapılan haksızlığı ...
Ya sus adam sansınlar , yada adam gibi kouş ilham alsınlar

ibralali

Devreyi yaptım gayet güzel çalışıyor teşekkür ederim fakat yaptığım devrede azaltma butonuna tek başına basıldığında azaltma işlemi yerine resetleme yapıyor. Set ile beraber basıldığında ve ardından set bırakılıp azaltma butonuna basılmaya devam edildiğinde azaltma işlemi yapıyor. Ama bu haliyle bile devre gayet hoş.

Mucit23

Butonlara paralel bağlı 100nF kondansatörü sökün. Düzelecektir.
Bir ulusu yok etmenin En iyi yolu o ulusun dilini yok etmektir.

www.arectron.com/

ibralali

Aşağı butonunda bulunan paralel bağlı 100nF ı söktüm. Sorun çözüldü. Teşekkür ederim.

Osman Sami

arkadaşlar pardon birşey sorcam pic programlama neredeyse hiç bilmiyorum ama basit bi devre yapmaya kalktım. ds18b20 ile Anot displayde sadece sıcaklık okumak için araştırdım yardım eden pek olmadı. şöylebi araştırıp bi kod hazırladım ama proteusta sıcaklık ilk çalıştıgı degerde kalıo sıcaklıgı yükselttigim halde degeri ilk gösterdigi degerde kalıo. Bi yardımcı olursanız sevinirim..

#include <16F84a.h>
#device *=16

#use delay(CLOCK=4000000)         //Fosc=4Mhz
#FUSES NOWDT, XT, NOPUT, NOPROTECT
#include "ds18b20.c"

float sicaklik = 0;
char table[] = {0x40,0x79,0x24,0x30,0x19,0x12,0x02,0x78,0x00,0x10};   // ortak anotlu için             
char i = 0, temp = 0;
char dig[2] = "";

///PROGRAM
#int_timer0
void timer0_kesme()
{
disable_interrupts(INT_TIMER0);
switch(i)
   {
      case 0:
         output_a(0x01);
         output_b(table[dig[1]]);
         break;
      case 1:
         output_a(0x02);
         output_b(table[dig[0]]);
         break;
   }
  i++;
  i%=3;
  enable_interrupts(INT_TIMER0);
  set_timer0(2);
}

void main()
{

set_tris_b(0x00);
  set_tris_a(0x00);
setup_timer_0(RTCC_DIV_32|RTCC_INTERNAL);

set_timer0(2);

enable_interrupts(INT_TIMER0);
enable_interrupts(GLOBAL);

while(1)
{
   sicaklik = ds1820_read();  //Sıcaklık bilgisi okunuyor ve çevriliyor

temp = sicaklik;

dig[0] = temp % 10;
   dig[1] = (temp / 10) % 10;

delay_ms(1000);

}
}

Mc_307

slm arkadaşlar. bu devrenin pcb si sprint layoutta hazırlanmış dosyası var mı acaba. yollar çok ince ve yakın oldukları için ütü ile baskı yaparken yollar birleşiyor ve çok inceler. daha geniş bir plaket üstünde rahatlatma imkanımız var mı? daha doğrusu yapabilecek bir arkadaş var mı? uğraştım yapamadım ben

Mc_307

ben de parçalar eklenmiş sprint layout dosyası var ama yollar ekli değil. geniş rahat kalın yollu yapabilecek bir arkadaş varsa çok dua alacak
http://s2.dosya.tc/server/u4EwPv/mc_307.zip.html

Mc_307

slm hocam devreyi toparladım fakat ekranı birleşik 3.lü almışım olur mu. ayrı ayrı olduğunun farkına varamadım.
birde hex yüklerken hata veriyor. confiuration falan diyor, sebep nedir acaba

Mc_307

arkadaşlar hexi bir türlü yazamıyorum. importdan hexi seçince şu hata veriyor. write deyince yüklemiyor

http://i.hizliresim.com/QR3Rmj.jpg
http://i.hizliresim.com/XB1BQD.jpg

Mucit23

Bir ulusu yok etmenin En iyi yolu o ulusun dilini yok etmektir.

www.arectron.com/