Kristal yada hazır osilatör arıyorum

Başlatan ete, 13 Aralık 2011, 11:49:38

ete

Arkadaşlar,

Bir iş için aşağıdaki frekanslarda kristal yada hazır osilatör arıyorum.
12,8 Mhz.
13 Mhz.
25,6 Mhz.
26 Mhz.

yaklaşık değerler işimi görmüyor. Net bu değerlerde olmalılar. Bunlardan yalnızca birisi gerekli hepsi değil.

Elinde olan yada satıldığı yeri bilen bilgi verebilirse memnun olacağım. Eski araç telefonlarında 12,8 Mhz oluyormuş.
Belki elinde hurdası olan vardır bir bakarsa sevinirim.

Ete

F®T

ETE hocam selamlar. biliyorsunuzdur aklıma geldi ayarlanabilir xtal osc lerden kullanırsanız işinizi görmezmi.
"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

ete

Nasıl bir osilatörden bahsediyorun pek anlamadım. Ayarlı osilatör yapmak mümkün ama kristal frekanslarını stabil bir şekilde tutturmak mümkün değil maalesef. Bir entegreyi çalıştıracağım ve içinde şu var, "Fully integrated frequency synthesizer and VCO" bu nedenle bana ya kristal yada  TCXO gerekiyor.

Ete

3mZ

ETE
İntel ve dorukanı aradım ellerinde yokmuş siteden bunu buldum
yarın bir yer daha var istanbulda yazıcıoğlu işhanında haber ederim

http://www.elektriksel.com/kristaller/mhz-krsital/26mhz.html

3mZ

ete

Bu site (elektriksel.com) biraz üç kağıtçı. Orada var gözüküyor adama para yolluyorsun 2 gün sonra mesaj yolluyor. Depoya baktık kalmamış diyor. Ama bak hala stokta yoktur yazısını eklememişler nehikmetse.

Ete

Edit: elektriksel.com  burada yazdıklarımla ilgili olarak bir şekilde bana ulaştı ve ortada bir yanlış anlaşılma olduğunu belirterek sorunu kısa zamanda çözebileceklerini belirttiler. Tabiiki sorunu çözmeye gerek kalmamıştı. Ben başka bir kaynaktan buldum osilatörü. Ancak sonradan bir malzeme lazım olunca aradım elektriksel.com'u. Malzemenin ellerinde olmadığını ancak bulabileceklerini belirtip malzemeyi kısa sürede buldular ve bana yolladılar. Bu nedenle onlar hakkındaki görüşümü gösterdikleri hassasiyet ve çözüm arama girişimi nedeni ile değiştirdim.  Alışveriş edeceklerede tavsiye ediyorum.
Yinede alacağınız malzemenin stokta olup olmadığını mail atarak sorabilir sonra alışveriş yapabilirsiniz.

3mZ

ETE
Daha önceden ssr röle aldım bir sorun çıkmadı ama çok sık alışveriş yaptığım insanlar değil birde fiyatı 2tl birşey çok çok çorba içer onada :)
Yarın dorukanda yakın bir arkadaşım parça olmadığı zaman komşularından sorar ilgilenir orayada soriym istermisiniz birde o siteyi sorayım güvenilirmi diye onlar hepsini tanırlar
3mZ

ete

Siteyi sormaya gerek yok. Parasal anlamda olmasada iş ahlakı açısından dürüst değiller. İnsan bir not düşer oraya. Ama düşmüyor. Siteyi inceledim Bir sürü şey yok aslında çok sınırlı malzemeleri var. Ya yeni açılmışlar henüz malzeme toparlayamamışlar. yada bu işi böyle götürmeye çalışıyorlar.
Ben notumu verdim inceleme gerekmez.

Bir ihtimal Özdisan da olabilir bu malzeme ama oraya gidip bakmak lazım . Karaköy yakınlarında olan birisi bakabilirse memnun olurum doğrusu.

İlginize teşekkür ederim.

Ete

3mZ

Hocam özdisan gazianteptede var yarın ben sorarım eğer çok acele değilse orda çalışan arkadaşlarımız var.

ete

Ankarada Yıldırım Elektronik de 12,8 Mhz hazır osilatör buldum. İlgilenenlere teşekkür ederim.

Ete