Tek faz Invertör Yapımı Yardım Bekliyorum

Başlatan alper1059, 05 Aralık 2014, 21:01:10

alper1059

abi proteusda çikişta 0 voltaj aliyorum  yukledim abii hatam veya eksik nedir ;(

F®T

"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

alper1059

F®T

tr2 orta ayağına artı 12 volt bağlamamışsın.
"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

alper1059

Alıntı yapılan: F.T - 06 Aralık 2014, 20:17:33
tr2 orta ayağına artı 12 volt bağlamamışsın.
abi orta uca ne bagliycaz nere ile baglantisi olacak.. abi dc 12v olmadi ..abi ne yapmam lazim kafayi yiycem sabahtan beri ;(

F®T

proteuseta kaynakların olduğu kısım var generator mode olan kısımdan dc olarak sembolu al çift tıkla ve içine dc 12 volt yaz orta uca bağla.

F®T

t1 trafosu orta ucunuda şaseye bağla.t1 trafosu 220 ucu ile giğer trafo 220 uçları neden bağlı değil.resme iyi bak.çok basit hatalarıda göremiyorsun.

alper1059

Alıntı yapılan: F.T - 06 Aralık 2014, 20:28:54
t1 trafosu orta ucunuda şaseye bağla.t1 trafosu 220 ucu ile giğer trafo 220 uçları neden bağlı değil.resme iyi bak.çok basit hatalarıda göremiyorsun.
abi bulamadim...;(   

alper1059

Alıntı yapılan: F.T - 06 Aralık 2014, 20:27:45
proteuseta kaynakların olduğu kısım var generator mode olan kısımdan dc olarak sembolu al çift tıkla ve içine dc 12 volt yaz orta uca bağla.
Abi olmuyo acaba malzemelerimi yanliş seçtim ??

F®T

generator mode solda yuvarlak içinde alternatif sembolu olan kısım içinde dc yazan yeri tıkla sonra devreye yerleştir.bağla.çift tıkla ve içine 12 volt yaz.

F®T

proteuse 7.10 var bende.bilemiyorum.onla çizersen bakarım yoksa çok zor.

alper1059

Alıntı yapılan: F.T - 06 Aralık 2014, 20:52:07
generator mode solda yuvarlak içinde alternatif sembolu olan kısım içinde dc yazan yeri tıkla sonra devreye yerleştir.bağla.çift tıkla ve içine 12 volt yaz.
Abi dediklerin yaptim ;) fakat devre hava verdi..abi sen yapsan bana foto atsanveya dosya atsan..cokmu şey istemiş olurum..Saygilarimla

alper1059

Alıntı yapılan: F.T - 06 Aralık 2014, 20:52:43
proteuse 7.10 var bende.bilemiyorum.onla çizersen bakarım yoksa çok zor.

Abi dediklerin yaptim ;) fakat devre hava verdi..abi sen yapsan bana foto atsanveya dosya atsan..cokmu şey istemiş olurum..Saygilarimla

F®T

Ne hatası verdi.zaten trafoların 220 uçlarını birleştirmemişsin.

alper1059

Alıntı yapılan: F.T - 06 Aralık 2014, 21:32:39
Ne hatası verdi.zaten trafoların 220 uçlarını birleştirmemişsin.

devreyi abi proteus 7.10 indirip baştan kuruyorum..beklersen atacagim abi