Tek faz Invertör Yapımı Yardım Bekliyorum

Başlatan alper1059, 05 Aralık 2014, 21:01:10

alper1059

Alıntı yapılan: F.T - 06 Aralık 2014, 21:32:39
Ne hatası verdi.zaten trafoların 220 uçlarını birleştirmemişsin.

abi 7.10 da kurdum abimsin bir bak hatami duzelt yapayim..kafayi yiycem abii
Tek faz Invertör yapılacak(Tristör kullanılarak yardımcı rezonans devresi yardımıyla yapılacak)

abi burda tristör hangisi rezonans böllgesi neresi abi bunlarida belirtirsen İnnan cok buyuk yukten kurtarirsin beni

F®T

sana verdiğim linkte  o bilgilerin hepsi mevcut.çizim hataların var onları düzelt bu devre düzgün çalışabilir.fakat proteuseta bazı devrelerin çalışmasında sorunlar oluyor.
"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

alper1059

Alıntı yapılan: F.T - 06 Aralık 2014, 23:03:59
sana verdiğim linkte  o bilgilerin hepsi mevcut.çizim hataların var onları düzelt bu devre düzgün çalışabilir.fakat proteuseta bazı devrelerin çalışmasında sorunlar oluyor.

abi çikişta 0 volt çikiyo ...ve abi biz zaten gerilimi dc yapiyoruz girişte tekrardan neden dc gerilim bagliyoruz ki cikişa anlamadim burayi ??

alper1059

Alıntı yapılan: F.T - 06 Aralık 2014, 23:03:59

abi ve bu devrede neresi  ortak rezonansli bölge veya yer oluyor ??? ve kullanmiş oldugum  elektronik elemanlar doğrumu abi ?? ama cikiştaki trafoya neden hala 24 volt veriyoz anlamadim dogrultup zaten gitmiyormu  çikişa  burayi anlamadim abi

kemald78

zamında bir sitede resmini bulmuştum ve çizmiştim denemedim ama isisde çalışıyor

alper1059

Alıntı yapılan: kemald78 - 07 Aralık 2014, 12:42:48
zamında bir sitede resmini bulmuştum ve çizmiştim denemedim ama isisde çalışıyor

Abi ortak rezonanslimi bu ve triyak kullaniyomu..abi hic bilgim yok ondannsoruyorum bircok bilgiye ulastim kafam karisik cok fazla bilgi var

F®T

alper kemalin verdiği devre ortak rezonanslı değil.nedenmi.çünkü flip flopla triacları sürüyor.sen verdiğim linkteki word safalarına bir baksan hepsini görecen.biz neden okumaktan aciziz anlamadım.50 mesajın var hepsinde kafam çok karışık.sana verdiğim devre rezonanslı olan devre nedenmi kendi osilatörünü kendi oluşturup triacları sürüyor.benden bu kadar pesss.
"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

alper1059

Alıntı yapılan: F.T - 08 Aralık 2014, 19:28:53
alper kemalin verdiği devre ortak rezonanslı değil.nedenmi.çünkü flip flopla triacları sürüyor.sen verdiğim linkteki word safalarına bir baksan hepsini görecen.biz neden okumaktan aciziz anlamadım.50 mesajın var hepsinde kafam çok karışık.sana verdiğim devre rezonanslı olan devre nedenmi kendi osilatörünü kendi oluşturup triacları sürüyor.benden bu kadar pesss.

Abi tane yapmaya çalıştım bır bakarmisınız doğrumu..burda nereye tristör baglayacagim ve nasıl bağlayacagım ???