programlı kombi termostatı yardım

Başlatan mc_no_fear, 04 Ocak 2015, 22:23:33

ete

Sensörün ya bozuk yada devreye bağlı değil kopuk. İyice kontrol et.

Ete

insect-yol

Devreyi kurmadım hocam proteus'da simüle ettim işletim sistemi veya proteus versiyon fark edermi win 10 proteus 8 pro

insect-yol

Hocam Kodların yanına şemayı ekledim

ete

Şemada sensör gnd si bağlı değil gözüküyor.
Ete

insect-yol

Orjinal resimi yükledim hocam onda bağlı görünüyor

insect-yol

Ds18b20 Neden sabit 153 değeri veriyor fikri olan varmı arkadaşlar birçok örnek inceledim pin değiştirdim komutları gözden geçirdim ancak ben bulamadım

ete

Programda hiç sorun yok doğru çalışıyor. Üşenmedim aynı devreyi yeniden çizdim ve çalıştırdım. Sabit rakam falan göstermiyor doğru değer gösteriyor.

Ya kullandığın hex yanlış yada devren hatalı. Otur yeniden çiz.

Ete

not: dosyalar ilişiktedir.

insect-yol

Tamam hocam çok teşekkürler derlerkende hata vermiyor kodlarda birşey yok ama sabit değer okuyorum sürekli olmazsa programları tektek kaldırıp tekrar kurayım devam ederse

ete

Senin programını derledim zaten. Sadece config satırlarını değiştirdim kendi derleyicime göre diğer kısımlar aynen kaldı.
Sonra yolladığın jpeg resmine uygun devre çizip denedim sorunsuz çalışıyor. Sıcaklık sabit falan değil.
Dosyalarıda ekledim zaten onları dene bakalım ne olacak.
Ete

insect-yol

Hocam kontrol ettim benim sistemim win 10, proteus 8, micro code stüdyo 5, pbpx 3.0.7 ama micro code ve win 10 uyumsuzluk sorunu var bu yüzden böyle sıkıntı yaşıyorum şimdide değişkenlerimde yanlışlık oluyor sizin önerebileceğiniz sürüm hangisidir veya sizlerde full varsa burdan veya özelden atmanız mümkünmü teşekkürler

ete

Bende Win10 kullanıyorum. MCS sürüm 4.0.0.0 PBPX sürüm2.60
Sürümden kaynaklanan bir sorun olsa gerek.
Bir şey deneyebilirsin. Önceki mesaj ekinde derlenmiş dosyanın HEX'ini verdim. Kendi simulasyonuna (benimkini kullanma) bu hexi ver bakalım sistem doğru çalışıyormu.?
Çalışıyor ise sorun derleyicinde çalışmıyor ise sorun kullandığın simulasyonda.

Ete

insect-yol

Hocam sizin verdiğiniz hex ve dsn'yi kullandım sorun yok sonra sizin kodları derledim bu seferde değişken hatası vermeye başladı sonra win sorun gidermeye çalıştırdım bana uyumsuzluk sorunu düzeltildi diye msj verdi şimdi daha iyi kullanıyorum