Lrl devre için yazılım

Başlatan rayman, 24 Ocak 2015, 14:13:17

rayman

Arkadaşlar , hepinize kolay gelsin.... Bir yabancı forum sayfasında bu Lrl devresi yani Alan tarama devresi mevcuttur....
Hali ile yazılımı vermiyorlar.... Ama çalışmasından bahsederek , belki biraz birşeyler yapabiliriz....

Bu devre 500hz- 80khz arasında Tx vede Rx olarak çalışır. Yani Orta dalga yayını....
Negatif iyon dedektörü olarak görev yapması bu işin amacı....Devre ise Alıcı vede verici devresinden oluşmaktadır.... Yüksek Db.'de hem alıcı hemde verici sayesinde simetrik beslemeli oluşundan bellidir.Ancak Havadan gelen okadar parazit vede orta dalga yayınınden etkilenmemek için Pll devresi konulmuştur .... ( Phase Locked loop ) Bu sayede biz aradığımız iyonun frekansını kendimiz Mikro işlemci sayesinde girerek , o frekansa göre örnekleme gönderip alıcıdan bizim tekrar değerlendirip çıkış vermesini istiyoruz.... Yani Alıcı'ya sanırım girişe istenilen frekans değeri girilip , çıkıştan ise öyle bir alıcı iyon varsa o frekansa ait , Pll devresi bize çıkışı veriyor olma mantıdığıdır.... Buna göre bu devredeki yazılımı yapabilirmisiniz ? Çok çok emeğiniz olur bu işe....
http://www.dosya.tc/server38/NdcjEd/LRLKINGV4.1.5_2_.PDF.html

Burak

Kimsenin oturup sizin için bir locator devresinin lojik kısmını yazacağını sanmıyorum . Ama siz bu işin bir yerinden giriş yaparsanız elbette herkes ufku kadar ellerinden gelen yardımı esirgemez . Söz konusu istek ticari bir projeye dönüşmeye çok müsait , bundan da ötesi emeksiz yemekte olmaz ... Dediğim gibi , biryerinden giriş yapmanız gerek , elinizden tutacak , yorum katacak birçok kişi olacaktır ...

Burak
Ω Gens Una Sumus Ω

rayman

Şimdi teşekkür ederim , bu olayı ciddiye alıp bir yorum yaptığınız için. Ancak aşamadığımız birşey var ;
Ben Yıllardır Analog Ses ( Audio) üzerine çok sayıda çalışmalarım oldu.... Bunu uzun zamanca , bizim milletimize anlatmaya çalıştım....
Ve dediğim örnekleri şöyle açıklarsak ;

Bir Enstrüman alıyorsunuz , bu Enstrüman iyi ses verecek diye , Manyetik'lerini , Ağacını , vede bütün işlemeleri ile bu enstümanı kalite ile yükleyince külfet bayağı artıyor vede Kâr oranı felâket artıyor.... Dolayısı ile , bu Enstrüman'ı alan şahıs sadece bu Enstrüman'dan ses çıkacak diye başka birşeye ihtiyaç duymuyor.... Digital Processör'lerle iyi ses alacağını sanıyor.... Öyle ya ;
Enstrüman 3000-4000tl , ama Digital Processor 100tl  ikinci eli hatta sebil :D Alabildiğine

Diyorum ki bu iş böyle olmaz , herşeyin bir kuralı var , empedans kuralı , kazanç oranı vede analog Pedal'lar ile olabilir....
Dolayısı ile tamam yaparsan bu işte yıllardır eziyet çekiyoruz bunu yapabilen yok diye 3-4 senedir iyilerininde en iyilerini yaptım vede bu adamlara gösterdim. Aşırı beğendiler.... Daha sonra bana bunun 300tl olacağını söylediler :D
Yani ben Dünya'nın 4 ülkesinden onca malzeme sipariş edeceğim vede birileri gelip 300tl diyecek :D
Dedimki 3500tl . Yüzüne dahi bakan olmadı yaptıklarımın.... Dolayısı ile hem sanat öldü , hemde hâlâ uyduruk aletlerle bu işi yürütmeye çalışanlar var. Vede Hâlâ Enstrüman'lara her ay yığınca para döken var.... Çünkü aşırı bilgisizlik vede sanat düşmanlığı..... Bunlar akıllarına ihanet eden kişiler....

Şimdi bu yaşadığım örneğe göre  ; Millet olarak , bu işe hiç gönül vermekten kaçınmak yerine ben ticaret yapacağım diye siz bildinizi mahrum kısıyorsanız , biz üretmeye vede çökmeye mahkum insanlarız.... Bizlerden bir halt olmaz ozaman. Çünkü benim için yardımın değilse siz bana bu işi ticarete dökeceğim diyorsunuz.... O yüzden birşeylerden kaçarak , benim uğraşacağım birşey için iyi bir emek sarfetmeyeceksiniz ozaman zaten siz benim dost bile olamazsınız kusura bakmayın , '' Sesli düşünmek zorundayım '' ....

Çünkü bir milletin batışını , ancak içten fethederek çökertirsiniz. Biz ise teknik detayları açıklamamıza rağmen siz oturup yazılım yapmayacaksanız sizi suçlayamam ama , sizin dostça biri olacağınızdan son derece şüpheliyim....

rayman

Ve eğerki gerçek Milliet'çi insanlar isek '' Birbirine yardımı dokunan '' Yabancı sayfadakilerde , yaptığı yazılımı emeği katanlarla böleşir buda asla ihanet edilemez birşeydir.... Bunuda yapabiliriz.... Ama sadece belirli kişilerle paylaşılabilir....

rf-man

Ben gözlemlerimi aktarmak istiyorum sadece . Gerek Erol bey olsun gerek Burak bey ve diğer değerli insanlar bu forumda bildiklerini hiç esirgemiyorlar . Üzerinde uğraştığımız nrf entegresi ile ilgili ticari bir projenin ilerleyişinde önemli bir noktada takıldım buraya üye oldum sorunumu ifade ettim ve hiç gecikmeden sağolsun Burak Bey güzelce ve kibarca beni istediğim bilgiye ulaştırdı hemde ek önerilerle birlikte , şu anda proje neredeyse istediğimiz gibi çalışıyor ve bunu kendisine , Burak Bey'e borçluyuz . tekrar çok teşekkür ederim kendisine . Bana yardımcı olma sebebi birşeyleri belirli bir noktaya getirip uğraşmış olduğumu görmesidir . AMA Sizin verdiğiniz devre ve istediğiniz şey kolay birşey gibi görünmüyor ve ifadeleriniz ve değindiniz ülkü , ide vs gibi konular tamamen konu dışı ifadeler . Siz bu paylaştığınız şeyde emek olarak ne noktadasınızda bu değer yargıları ile insanlara hüküm giydiriyorsunuz ? Ülke olarak bir halt olmaz gibi ifadeler tamamen terbiyesizce . Uğraşan insanlara burada herkes yardımcı oluyor , ama beleşçilik zor zanaat vesselam . Elin yabancısının dizayn ettiği devreyi kurup , buradaki insanların emeğinden kar sağlayarak milliyetçilik yapacaksanız . Buyrun aşağıda linki mevcut (ki zaten sizde oralarda görüp buralara gelenlerdensiniz.) adam hex dosyasını satıyomuş , irtibat kur iletişim sağla devreyi kur yap sat .

Buyrun linki , baskı devresi felanda var yani tam sizlik hex dosyasını satan adamında emaili mevcut ayrıca

http://www.longrangelocators.com/forums/showthread.php?t=18997

rayman

Belliki yeni üye olmuşsun.... Bu gönderdiğin  sayadaki alan tarama devresini , oarkadaş yani Nicolas adlı kişi yapmış , vede ticaret olarak satıyor.... Bizde bu ülkede birşeyler yapalım diye burada paylaşıyoruz . Yani demek ki buraa paylaştığımıza göre, herkes bu bilgiden yararlanabilecek. Öyle ise  , eğer sen bilginden kısıtlayacaksan emek hırsızlığı yapmakla beni suçluyorsan , piyasada gördüğümüz herşey kopye zaten.... Sen bana , şua zamanda kendi üretimin olan herhangi bir Chip yada özel imalatlarla yaptığın birşeyi gösterebilirmisin ?  Ben burada sizin buraya yeni kayıt olduğunuzun farkındayım ... Çünkü burada 4 tane paylaşım yapmıuşsınız.... Bellki paylaşım katmamışsta olabilirsiniz. Çünkü paylaşımlara birşeyler katmak için değil , paylaşımlardan yararlanmak için susmuşsunuz.... Öyle ise sizde deminde Erol beyden menfaatsiz mi yada menfaatlemi karşılık aldın  ? Öyle ise bedava aldıysan bu emeklerinin karşılığını benim için savunduğun olumsuz bu yaklaşımın tamamen Absürd vede kendini küçük duruma düşürüyor. Eğer bu kişilerden para ile yardım aldıysan bırak sen karışma , belli bir ücret söylesinler yardım etsinler....

rf-man

Kimse benden para istemedi yardımlarının karşılığı için , herkesi kendinizle karıştırmayın . Zaten sadece Burak Bey cevapladı sorumu , birçok websitesini araştırdım sorunumu bulmak için belki bir ihtimal birileri uğraşmıştır diye burada da sordum . Olay bundan ibaret . Sorun yaşadığımız entegreyi 3 mühendis arkadaşla birlikte çalışır hale getirdik ve üçümüzde büyük emekler sarfettik . problemimizi ise burada paylaştık . Yani biz birilerinin emeğini alıp onun üzerine katıp bir noktaya gelmedik sizin gibi . kopya kolpa işlerle uğraşmadık . bizler mühendisiz başkalarının emeklerinden yola çıkmadık baş koyduğumuz hiçbir yola . Bu polemiğin sonu yok , burası algoritma program devre dizayn paylaşım ve geliştirme ortamı . Ben sadece saygıdeğer abim Burak bey'e haksızlık yaptığınızı düşünerek cevap verdim . kendisi suskunluğunu korumakta bu onun asilliğindendir ama ben ona olan teşekkür borcuma binayen cevap vermek istedim bu kadar . Evet yeniyim bu forumda bunuda söylemiştim zaten . sorunuma cevap buldum ve birgün gerçekten burak bey gibi , erol bey gibi çok çok deneyimli bir insan olmayı başarırsam bende bu forumda aktif olarak insanlara yol göstermeyi çok isterim . Polemiğe girmek forumda kirlilik yaratacak . bu şekilde anılmak istemem . ne derseniz deyin bir cevap daha vermeyeceğim .

rayman

Ya kardeşim sen ne anlatıyorsun bana  ? Senin bildiklkerini ben unuttum.... Bana resmen Kolpa diyorsun  ? Sana hayatında Şarkıcı Kolpa'dan şarkı hediye ettiler mi  ? Hepsi benden sana gelsin :D
Eğer bana birşeyler anlatıpta hklı olmaya çalışacaksan ben senin her harfine bin tane Nefes veririm. Bunların her birindede bin öğüt olur .... O yüzden beni uğraştırma.... Ben senin emğinin karşılığını yada , karşılıksız emek aldığının farkında değilim.... Üstelik Burak arkadaş geldi yorum yaptı , ama kendisi konuşmadı.... Bilhassa belkide onun uzatacağı bir iş değil. O yüzden ya bu senin profilinin arkasındaki kişi art niyetli yada sen gerçekten problemli birisin neden  ?

Şimdi bu Proje'ye Yazılım için emek katmıyor olabilirsiniz , hiç karışmıyorda olabilirsiniz. Bu kişisel bir tercihtir.... Ama ben bu Proje değilde , Bu Proje'nin bütün değerlerini farklı entegre ile yapsam gelsem desem ki arkadaşlar ;
Böyle bir Projem var bana ne katabilirsiniz ? O zaman diyecek miydin ki ? Yaw bir saniye ben bu çalışmayı yabancı sitede gördüm , o yüzden sana Lrl olduğu için yardım edemem mi diyecektin ?  Yada gerçekten yardım edebilecek bir bilgiye sahip değilim ama ben boş biriyim istediğim kadar konuşurum , Propaganda yapabilirim diyecektin ?

Şimdi ise burada eğer Yazılım için sıkıntı ise birşeyler , ben sırf sen Muhalefet oluyorsun diye  ''Benim başlığım kirlenecek '' Burak bey yardımcı olmayabilir kişisel tercihide olabilir ama , ozamanda derim , yorum olması için yorum katmayın.... Arkadaş okuyun başlığı ne demek istediğimi anlayanlar  , bilgisi olanlar bu projeye konuşma yapalım. Çünkü bazı şeyler , bazı kişiler her zaman bir tarafı yıkıcı kişilerdir. Siz şimdi benim çalışmamı yıkmak istiyorsunuz.... Bu çok bariz belli.... En basiti yardımın dokunmayacaksa , uzaklaşacaksın buradan.... Erol Erdal bey zamanında bize bir takım şeylerde yardımcı olmuştu ,  sayfanında muhatabıdır. Eğer kendisi derse bu iş olmaz.... Onun sayfasıdır diye burada takılmam bile.... Ama biliyorum öyle kişiliğie sahip birisi değil.... Yada belkide hiç karışmayacaktır , belki buraya birşeyler katabilen kişiler olacaktır.... Sen vede senin zihniyetindeki kişiler , benimle konuşabilmesi içn ilk başta , tevekkül sahibi olması gerekir...

ete

Rayman,i
Bir konu açtın ama en ufak bir karşı tepkide ortalığı mesaja boğdun. İsteği yerine gelmememiş çocuklar gibisin. Nefir bu kadar stress anlamadım doğrusu. Polemikleri hiç sevmem. Kimse yardımcı olmak zorunda değil. Ucu ticarete dayana projeleride sevmem ve desteklemem. Burak gibi bende bu işte ticari bir koku alıyorum.
bu iş olmaz diyorum. Buralarda takılmam diye bir söz de söylemişsin. Bu elbette senin bileceğin iş.
Ama bu konuyu kilitliyorum. Boşuna mesaj kirliliği yaşamayalım.

Ete