Ir 2101 mosfet sürücü

Başlatan mustafa, 08 Şubat 2015, 21:06:23

mustafa

Arkadaşlar merhaba.
Öncelikle uzun bir süreden sonra buraya yazmak güzel.
Şimdi bir konuda yardıma ihtiyacım var. Bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.
Ir2101 ile bir motor sürücü yapmaktayım. Devre tasarımı kısmını büyük ölçüde hallettim, ancak yazılım konusunda bilmediğim şeyler var. Ir2101 i Hin ve Lin girişlerine pwm dalgası mı uygulamam gerekiyor. Yoksa sadece lojik konumları high yapmam yeterli midir?
Ekte tasarımını yatığım h köprüsü var incelerseniz sevinirim.

İyi akşamlar.

mustafa

merhaba arkadaşlar, çözdüm sanırım pwm sinyali uygulamak gerekiyor girişlere. Yani proteus ta girişlere pwm verdim ama çok kısa süre çalışıyor sonra aptalca time step too small hatası veriyor. Bu hatanın gnd ler le alakalı olduğunu biliyordum ama onlara baktım bir sorun göremedim. Bakalım herhalde devreyi kurup gerçekte denediğim zaman göreceğim asıl sonucu

Mucit23

IR2101 Bootstrap Mosfet sürücüdür. PWM sinyali HIN girişinden uygulanmalıdır. LIN girişine ise lojik sinyal uygulamak yeterlidir.

ISIS muhtemelen Dead Time konusuna hata veriyor.
Bir ulusu yok etmenin En iyi yolu o ulusun dilini yok etmektir.

www.arectron.com/

mustafa

MUCİT merhaba;
o zaman benim bağladığım gibi Hin ve Lin leri parelel bağlamaya gerek yok değilmi; Sen zaten bu uygulamayı yapmışsın siteni inceledim. Bunun dışında dikkat etmem gereken bir husus varsa bilgi verirsen sevinirim.
İyi akşamlar

Mucit23

Hin ve Lin paralel bağlarsan üst ve alt mosfetleri aynı anda iletime geçirirsin.

Dikkat etmen gereken diğer bir husus ise HIN girişine uyguladığın PWM sinyalinin hiçbir zaman %100 olamamasıdır. %100 olursa bootstrap kapasitesi şarj olamaz. Şarj olmayınca da üst taraftaki mosfetin çalışmasında problem olur.
Bir ulusu yok etmenin En iyi yolu o ulusun dilini yok etmektir.

www.arectron.com/