K

ses kayıt devresi hk.

Başlatan kkir83, 26 Aralık 2011, 23:46:03

tmhzkhzhz

iyi gunler
bence artik ses kayit entegrelerini kullanmayiniz

pic18f4620 nin program hafizasina ses kaydetme ve dinleme
http://antrak.org.tr/index.php?option=com_content&view=article&id=1689:18f4620-ile-ses-uygulamalar&catid=108&Itemid=95

24c512 eeproma ses kaydetme ve dinleme
http://antrak.org.tr/index.php?option=com_content&view=article&id=1693:proton-basic-ve-18f4620-ile-i2c-eeproma-ses-kaydetmek&catid=109&Itemid=95

sd kart lar 32 mb ve civari olan eski tipleri cep telefonu tamircilerinde 1 lira civari bulunabiliyor ben bir ara projelerim icin 10 tane toplamistim alttaki linkdeki devrenin ses kalitesi robot uygulamari icin bence yeterli ve temiz

pic 18f4620 ile sd mmc wav player
http://antrak.org.tr/index.php?option=com_content&view=article&id=1695:18f4620-ile-sd-kart-kullanarak-wav-player-program&catid=110&Itemid=95

devreleri kurmanizda sorun olursa yardimci olurum ben 3 devreyide kurup caistirdim ses cozunurlukleri 8 bit 8 khz daha iyi ses isterseniz programlari degistirmeniz gerekecek proton basic mikro basic swordfish basic ornek kodlari var

F®T

konuları inceledim fakat çok dağınık durumlar var.veriler çok dağınık duruyor.bu devreleri madem denediniz konuyu toparlayıp güzel bir paylaşım yaparsanız daha faydalı olacağını düşünüyorum.iyi çalışmalar.
"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

tmhzkhzhz

iyi gunler

3 projeden hangisinde  nerede takildiniz yazarsaniz ben size yardimci olayim hangi derleyiciyi kullanmak istiyorsunuz

proton basic mikro basic swordfish basic

devrelerden herhangi birini deney bordunuza kurdunuzmu

yada yanlis hatirlamiyorsam 18f4620 nin kendi program hafizasina ses kaydetmekle ilgili olan yazida isis test devresi vardi

proteus programi bilgisayarinizda kurulu ise denedinizmi bilgisayarinizin islemcisinin cok cekirdekli ve 2.4 ghz ustu olmasi

gerekiyor proteusun duzgun calistirabilmesi icin

yinede arsivlerimden sizin icin 3 projeninde detaylarina bakiyim 

zeus48

WTV020-SD-16P  Bu modülle tüm sorunlarınızı halledebilirsiniz.   Wave ve ad4 formatlarını okuyor.
512 ad  adresleme yapabilirsiniz. Mikro sd kart okuyor  en fazla 1gb destekliyor. Bilgilerinize

Hattuşa

slm arkadaşlar;
PC de oluşturduğum ses dosyalarını ISD1760 a yüklemem gerekiyor. yükleme kısmında bir sorun yok, sorunum ses dosyası birden fazla ve ben bu ses dosyalarını yüklerken, manuel olarak ISD1760 a start&stop butonları ile yüklerken epey bir zaman kaybı yaşandığından hafıza yetmeme sorunu yaşıyorum. Bu sorunu aşmak adına ISD nin start& stop işlemini işlemciye yaptırmak istiyorum. daha basit olarak sd karta sesleri yükleyip işlemci kontrollü yüklenebilir ancak bu şekilde bana bu işlem epey ağır geleceğini düşünüyorum. onun yerine PC den gelen sesleri bir opamp veya multiplex ile işlemciye de girip interrupt ile seslerin başlama ve bitim anlarında ISD1760 ın ilgili butonlarını işlemciden kontrol edebilirmiyim? bu konu hakkında fikirlerinizi almak istiyorum. ilgili arkadaşlardan yardımda bekliyorum....

gogoce

Bende bir eepromdan sesi okumak için çalışıyorum ama edindiğim bilgilere göre wav dosyasını eeproma direkt yazılmıyor . ilk birkaç bytte dosyanın özelliği örnekleme frekansı mono mu stereo mu olduğu dosyanın uzunluğu vs...ç gibi bilgilerin olduğunu öğrendim . bu byte lardan sonrası ise sesin kendisi . Eepromdaki bilginin sadeve sesin kendisi mi yoksa komple wav dosyasının mı olduğunu araştırıyorum .
Ne ukalayı affederim nede yapılan haksızlığı ...
Ya sus adam sansınlar , yada adam gibi kouş ilham alsınlar

F®T

"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

gogoce

işyerinde kısıtlı internet var verdiğin link engelli durumda abi evden bakarım teşekkürler
Ne ukalayı affederim nede yapılan haksızlığı ...
Ya sus adam sansınlar , yada adam gibi kouş ilham alsınlar

effusion

Merhabalar
Isd entegresi ile sürekli kayıt yapabilirmiyim ?
enerji verildiğinde kaydetmeye başlıyacak , 120 sn bitince ilk 15 saniyelik kısım resetlenip üzerine yazılacak .. bu şekilde devam edip sürekli bir kayıt işlemi olacak.
enerji kesildiğinde  elimizde sürekli bir 105- 120 saniye arası bir kayıt bulunacak..
yapılabilir mi ?

Hattuşa

Alıntı yapılan: effusion - 19 Şubat 2015, 17:19:57
Merhabalar
Isd entegresi ile sürekli kayıt yapabilirmiyim ?
enerji verildiğinde kaydetmeye başlıyacak , 120 sn bitince ilk 15 saniyelik kısım resetlenip üzerine yazılacak .. bu şekilde devam edip sürekli bir kayıt işlemi olacak.
enerji kesildiğinde  elimizde sürekli bir 105- 120 saniye arası bir kayıt bulunacak..
yapılabilir mi ?

slm usta;
2 ay önce ben ISD1760 ile bir çalışma yapmıştım, dediğiniz bunda oluyor, hatta saniye saniye kayıt yapıp, saniye saniye kaydı dinlettirebiliyorsunuz,
tabi bunun için bir işlemci ve serialden haberleşerek yapılıyor bu işlem

effusion

Alıntı yapılan: pro-TR - 19 Şubat 2015, 21:23:36
slm usta;
2 ay önce ben ISD1760 ile bir çalışma yapmıştım, dediğiniz bunda oluyor, hatta saniye saniye kayıt yapıp, saniye saniye kaydı dinlettirebiliyorsunuz,
tabi bunun için bir işlemci ve serialden haberleşerek yapılıyor bu işlem

saniye saniye olması daha iyi olurdu , yardımcı olabilirseniz sevinirim