proteus8 dosyası 7'de nasıl açılır.

Başlatan burctankal, 11 Şubat 2015, 18:27:09

burctankal

Arkadaşlar daha önce tartışıldıysa kusura bakmayın, forumda bulamadım. Devremi proteus 8'de tasarladım. Ancak devre kartını baskıya gönderdiğimde benden 7 formatında istediler. Bilgisayarımdaki 8'i kaldırıp 7 mi kurmam lazım yoksa herhangi bir yolu var mıdır.

ete

Versiyon 7 yi kurman gerekiyor. Başka yolu yok. Varsa da ben bilmiyorum.

Ete

Birol KURNAZ

şuan kullandığım laptop da Proteus 7.10 ve 8.2 kurulu. ayrı ayrı dosya oluşturuyor bir sorun teşkil etmez.

kullandığım işletim sistemi win7 64 bit.

Saygılar.

Maxim

pcb dosyasını gerber olarak göndermiyormusunuz?
7-8 farketmezki gerber çıktısı

burctankal

Dediğiniz gibi proteus 7'yi kurdum ancak 8'te yaptığım .pdsprj uzantılı dosyayı 7'de açamıyorum. Zaten açılabilir olsa baskı devreci 7 halinde istemezdi :) İki versiyon da kurulu iken 8'te yaptığım dosyayı 7'de nasıl açabileceğimi tarif edebilir misiniz.

Birol KURNAZ

8 de yaptığını 7 de açamazsın 7 de yaptığını da 8 de açamazsın.

kütüphane isim farkı var mı yok mu emin değilim. aklıma saçma bir fikir geldi. 8 de hazırladığın projeyi tamamını seçip kopyala de sonrada 7 ye yapıştırmayı dene bakalım ne gibi bir tuhaflık yapacak.

denedim olmuyormuş.

baranekrem9

Birol hocam ben 7 de yapılan projeleri 8 de açmıştım ama 8 de yapılanları 7 de açamamıştım.

Birol KURNAZ

denedim açıyor da sıkıntılı açıyor. sanırım kütüphane farkı var. 7.10 kendi yaptıklarımı eklemiştim.

8.2 içinde ayrı yapmıştım. sıkıntı veriyor biraz.

burctankal

Evet, devreyi sil baştan tekrar 7'de yaptım. 8 dosyaları 7'de açılmıyor, ancak 7 dosyaları 8'de açılıyor.

magic_gun

export ve import region yapıyorum sorun cıkmıyor 8 i install ederken eski versiyonun librarrylerini import etmiştim sıkıntı yok :)
hayal etemeden basaramazsınız
u cnt achieve w/out dreamin