şifreli kilit erad ewriten şifre okutma eeproma

Başlatan emreemre, 02 Nisan 2015, 17:54:26

emreemre

hocam kolay gelsin ben şifreli kilit yapmaya çalışıyorum şuanda lcd ye sayı girdigim tek haneli tusları yazdırabilirim ve benim istedigim her tuşa bastıgım bc 547 le bagladım buzzerin otmesi ve her tusa bastıgımdada ekranda print at2,1"*" şeklinde yazı gelmesini istiyorum hocam tus basamakları 4 haneli olacak şekilde şifre 4 haneli olacak dogrusa yeşil led yanlışsa kırmızı led yanacak sonrada birde şifre deigştirme butonu olacak hocam bana yardımcı olacaklara cok teşekkürler proton ıde ile ugraşıyorum. dosya ektedir

ete

Proton kullandığın için yardımcı olamayacağım. Tuş takımı kontrolün nasıl olacak bu şekilde anlamadım doğrusu zaten yazdığın şekilde de çalışmıyor.. Önce tuş takımını çalışır hale getir sonra tekrar bakalım. Benim bildiğim usulde tuş takımının yatay yada dikey uçları giriş yapılır Diğer taraf da çıkış yapılır ve çıkışa farklı bir lojik seviye verilerek tuşa basılmışmı test edilir.
Basılan tuşta o tuşa ait yatay ile dikey kısa devre olur. Dolayısıyla kolaylıkla hangi tuşun basıldığı test edilir. Inkey komutu tuş taramasını otomatik yapıyormu bilmiyorum. Ekranında neye basarsan bas tuş hep 255 olarak gözüküyor. Orada bir yanlışlık olsa gerek.

Ete

emreemre

ete hocam dedikleriniiz dikkata alıp yarın hemen düzeltim geri atıcam :)

sonmoikan

Basılan tuşun hep 255 olmasının nedeni:
Tuş takımı kısmındaki print  ve Ewrite komutlarındaki tus değişkenini var1 isimli değişken ile değiştir.
Çünkü tablodan aldığın değeri var1 isimli değişkene atamışsın.

TUSTAKIMI:
XX=InKey
VAR1=LookUpL XX,[1,4,7,"*",2,5,8,0,3,6,9,"#"]
Print At 2,1,"TUS ",@VAR1
EWrite 10, [var1]
ABDULLAH

emreemre

peki hocam lcd 1234 nasıl yazdırabilirm bana yardımcı olurmusunuz