Pic Basic Derleme Hatası (Çözüldü)

Başlatan Adem AYDIN, 21 Nisan 2015, 00:40:09

Adem AYDIN

.
ALLAH 'ın Dini Galip Gelmesi İçin (Malınızla ve Canınızla) Çalışın.

ete

derleme yapmşsın işte nesini yapamıyorsun anlamadım.
Sucess lafı derlemeninbaşarılı olduğunu anlatıyor.
Birde aynı anda yüzlerce programı neden açık tutuyorsunki? hepsi ile çalışman mümkün değil zaten lazım olanları aç enfazla 4-5 program açık olabilir ama sendeki gibisini ilk defa görüyorum doğrusu.

Ete

Adem AYDIN

.

Adem AYDIN

Wiew'den compile and program'dan assember'a girip oradaki tik'i kaldırdığımızda bu sorun ortamdan kalkmış oluyor yani @ DEVICE olarak yazabiliyoruz.

Adem AYDIN

.

ete

Sitede yer alan önemli bilgiler başlığı altındaki sigorta ayarları ile ilgili konuyu okursan cevap orada.
Ete

Adem AYDIN

Hocam ALLAH razı olsun.

karabayram

Hocam çok teşekkür ederim aktarımlarınız sayesinde işlerim çok kolay oldu.

Adem AYDIN

Merhaba hocam bu programın kısa hali olabilirmi yani goto göster deyip hesaplama ve gösterme işini tek bir yerde yapıp, tuşa basılıp basılmadığını başka bir yerde yapabilirmiyim?

ete

C dili program mantığına çok fazla aşina değilim. Bu yazılmış şekil bana Basic mantığını çağrıştırıyor.
Bildiğim kadarı ile C dilinde bu tür şeyler fonksiyon yada procedure altında yapılıyor ve gerektiğinee Bu fonksiyonlar ana program içinden çağrılabiliyor. Daha açık anlatmak gerekir ise birler diye bir fonksiyon yaratsan ve bu fonksiyona parametre olarak bir displayin göstereceği sayıyı ve hangi displayde gösterileceğini vermiş olsan program biraz kısalabilirdi. Hemde işin kolaylaşırdı diye düşünüyorum.

Ete

Adem AYDIN

Hocam ben çok fazla bilmiyorum yeni başladım diyebilirim, bunu biraz kısaltmak için
porta=1 | portb=bilgi[birler]
porta=2 | portb=bilgi[onlar]
bundan başka kısaltılmıyor sanırım.

ete

O yazdığında pek çalışacak gibi gözükmüyor bana kalırsa. Bence hiç kısatma arama yeterince kısa o kodlar.
Ete

Adem AYDIN

Hocam birde şu yol var

If(input(pin_a2)=0)
{
a=0;
}
If(input(pin_a2)=1 && a==0 && sayi!=99)
{
a=1;
sayi=++
}

bu şekilde çalıştırabilirsem sadece bir kere basılacak basılı tutulma durumunda yine artma olmayacak sadece displayde gösterecek. Bu kısmını değiştirdim. Geri kalan kısmı aynı resimdeki gibi

Adem AYDIN

Ama şu kısımı çalışmıyor anlamadım?

If(input(pin_a2)=0)
{
a=0;
}

ete

If(input(pin_a2)==0) şeklinde olacak sanırım.

Ete