kesme sayısı konusunda yardım

Başlatan efeworld, 26 Nisan 2015, 23:27:30

efeworld

hocam ben bir program çalışırken dışardan gelecek 8 adet farklı kesme gelmesi konusunda yardım isteyecektim benim bildiğim rb.0 kesmesi wdt tmro rb4-7 kesmesi var.benim istediğim her farklı kesme geldiğinde farklı işler yaptırmak 16f 877 a kullanıyorum 

est32

Arkadaşlar benim de elimde fazladan 1K direnç var bununla devre yapmak istiyorum, yardımcı olur musunuz?
Direncin renk kodu KAHVE-SİYAH-KIRMIZI.

efeworld

genel bir soru sordum yardımcı olmayacaksan geyik yapma

est32

ben de genel bir şey istedim, senin isteğinden ne farkı var?
benim de ne istediğim belli değil, senin de. İlk mesajında yazdığından bir şey anlaşılıyor mu da sana yardımcı olabilelim??? bir de ukala şekilde cevap veriyorsun.
Olay geyik değil, ne istediğini anlatmaman/anlatamaman'a bir tepki. Sadece sen değil ülkede yaşayan çoğu insan bu sorunu yaşıyor. Ne istediğini, sıkıntısının ne olduğunu anlatamıyor. Özellikle doktorlar bunu çok yaşıyor, kimse derdini düzgün anlatmıyor/anlatamıyor.
İllaki Ete hocanın sana devreni, şemanı programını paylaş demesine gerek yok. Bunu ilk mesajında kendin zaten yapmalısın.
Programının/projenin çalınacağından çekiniyorsan bunları kısıtlı olarak paylaşabilirsin veya özel mesajla sorabilirsin. Örneğin yazdığın bir prograımın yani takıldığın kısım olan sadece kesme kısmını, değersiz kod kısımlarını paylaş, gerçek şema yerine daha basitini koy buraya insanlar baksın yorum yapsın ama hiç bir şey yok.
Ayrıca forum Ete hocanın diye illa kendisinin cevap vermesine de gerek yok, öyle olsaydı sorulan sorular için konular kilitli olurdu, sadece kendisi cevaplardı. hatta şundan çok eminim; açılan bir konuya ete hocannın cevap vermesine gerek kalmadan başkaları cevap verdiğinde ete hoca mutlaka bir oh çekiyordur. Oh be kafa yormama vakit harcamama gerek kalmadı diyordur. bilmiyorum ama ben böyle düşünüyorum.
Özetle, birşey istiyorsan önce kendin fedakarlık yapmalısın. Devreni yazılımını koyarsın takıldığın yeri sorarsın beklersin, olay budur. Kimse de senle senin tabirinle geyik yapamaz, sana birşey diyemez.
Bu kadar yazıya umarım mantıklı bir cevabın vardır.

er-da

ben olsam şöyle denerdim bir acemi olarak  :) önce tmr0 da  8 adet pin kontrolu yapan bir kesme oluştururdum sonra hangi pin low/high olmuşsa ilgili alt başlığa gider işimi yapıp bayrağı sıfırlar kesmeden çıkardım.

efeworld

Kesmeler konusuna yeni basladim acemiyim ve uzun  yada gizli projem yok.sen biraz kalin kafalisin galiba ispartali kardesim.aayrica sordugum soru gayet basit ve ete hoca adinada cevap verme lutfen.er-da arkadasim bana gereken cevabi verdi.kimseyle polemik yasamak istemiyorum benim derdim picleri en kisa zamanda ogrenmek.tesekkurler er-da arkadas.Allah razi olsun.

ete

Burası polemik yapma yeri değil. Lütfen birbirinize biraz daha saygılı olun. İnsan pisikolojisi etkiye tepki verme yönünde çalışır bu nedenle bir birinize etki etmeyiniz.

Abuk subuk sorulara ben gereken cevabı veriyorum zaten cevabın yada sorunun niteliğinide irdelemeyiniz. Cevabı bilen cevap versin ama eleştirmesin. Eleştirilenlerinde illaki terbiye sınırlarını aşan cevaplar vermeside gerekmiyor. Verildiği zaman sonu nereye varıyor burada görülenilir.
Bu durumdan memnunmusunuz ? Hiç sanmıyorum ama dilin kemiği yok derler işte örneği.

Her neyse bu sitede böyle şeyler istemiyorum. İstediğim tek şey var bilgi alışverişi. Buda karşılıklı yapılmalı. Sen bilgini göster daha fazlasını iste. Ama hep bilgi hatta ötesini isteyeceksen burada durma kardeşim.

Konu kilitlenmiştir.

Ete