TSA5511 PLL bölücü hesaplamasını yapamadım

Başlatan est32, 23 Ocak 2012, 02:21:24

est32

Merhaba,
Amatör telsizci bir arkadaşımla pll kontrollü fm radyo yapmaya çalışıyoruz, çok kısa süre önce MC145151 paralel pll entegresi ile bir radyo tasarladık ve çalıştırdık ama bu entegre hem çok eski, hem kullanımı için çok pin gerektiriyor, hem de piyasada artık bulmak çok zor ve pahalı. Bunun yerine piyasada bol bulduğumuz, geniş frekans aralıklı I2C kontrollü TSA5511 entagresini kullanmak istiyoruz fakat bu cihazın da bölücü hesaplamasını yapamadık.
Ben katalog okuma konusunda oldukça zayıfım,zaten RF bilgim de yok denecek kadar az. Bu nedenle daha bir kaç saat öncesine kadar hiç birşey anlamamıştım ama kataloğa son kez bakınca bazı kısımları çözdüm. Bazı kısımları çözdüm ama hala bölücü hesaplamasını çözemedim.
Arkadaşlar bu entegre ile 4MHz kristale göre bölücü hesaplamasını nasıl yapabilirim? Örneklerde hep 3.2MHz için yazılmış ve yüksek frekanslı verici programları var(3.2MHz kristal bulunmuyor).
Ekte katalog mevcut, nasıl bir hesaplama yapmamız gerekiyor yardımcı olabilir misiniz?

medes

est32
tsa5511 entg.için geniş bir döküman istersen "www.amatortv.com/" sitesinden google'ye direk yapıştırnca çıkıyor bu entegre ile ilgili gayet güzel döküman ve bilgiler var. istediğin bilgileri buradan edinebileceğini umarım.
bu adreste ilgini çeker sanırım
http://www.picproje.org/index.php/topic,25192.msg169133.html#msg169133
saygılarımla
medes

est32

medes çok teşekkür ederim, boş durmadım araştırmaya devam ettim ve katalogtaki basit bir cümle dikkatimi çekti ve olayı oradan çözdüm.
TSA5511 ile kullanılan kristal 3.2mhz ise pll'ye gönderilecek değer frekans/50khz, eğer 4 mhz kristal bağlanacak ise frekans/62.5khz, yani 3.2 mhz kristalde frekanslar 50khz olarak atlanıyor,4hmz kristalde de  62.5 khz.
ilgi için teşekkür ederim.