Pic Web Server Sistem Mantığı?

Başlatan Bahri Bilir, 05 Kasım 2015, 22:41:02

Bahri Bilir

Burak Bey bence de picle espyi kontrol etmek tüm sisteme hakim olmak için şu anda olmazsa olmazımız.Ve espler geldikten sonra picle kontrol üzerinede baya bi denemeler yapmayı planlıyorum.

Ama bence lua nında picle kontrolünde yeri ayrı.Örneğin dünkü çalışmalarımda gpo0 çıkışına bağladığım ledi 9 kademeli yapıp sitedeki 9 tuşla parlaklığını ayarlayabiliyordum.Ve githubdaki başka bir örnekte yine lua ile oda ısısı sitede görüntüleniyordu.
Eğer luada ayrıntıya inip derinlemesine çözersek lua ile de çok işlevsel projeler ortaya konulabilir.Sonuçta picte yapılan işlemlerin %90 lua ile yapılabilir yanılıyormuyum?Sizinde dediğiniz gibi daha çok pine sahip olanlarıda var.

Evet belki picle sürüp işi çok kısa sürede iyi seviyeye getirebiliriz ama esp gelişi güzel geçilmeyip ayrıntısına girilmesi gereken bir eleman.

ESP ye rakip çıkması 1 seneden aşşağı olacağını sanmıyorum.ESP 2-3 yılın bomba elemanları arasında olacak.Ve sadece esp içinde değil görünene göre çıkacak esp rakipleri için de lua büyük öneme sahip olacak.Bu yüzden lua bu emeğin fazlasıyla hakkını vereceğini düşünüyorum.

En basit şu an espnin menzilinde çok basit bir kablosuz iletişim modüllerinin ücretleri ve verimleri kıyaslandığında esp lua ile (2 dolar alıcı,2 dolar verici) 4 dolar iken aynı performansı ben elimdeki imkanlarla 15 dolardan aşşağıya alamam. Boyutu ve işçiliğindeki artılarıda cabası
"Hedeflerin bittiği tek yer, YENİ hedeflerin başlangıcıdır"

aRci

merhaba akadaşlar eski bir konu olmasına rağmen buraya yazmayı uygun gördüm.

fatih beyin programı sayesınde esp ile thingspeak üzerine açtığım bir kanala veri yazıp okuya biliyorum. bunun üzerineden giderek bir pic ile bir web server yaparak local ağda çalışacak bir sayfa yapmak istiyorum internette bulduğum arduino örnekleri nde aldığım htm kodalarını pic üzerinden göndermek istediğimde yada değiştirme yapmak istediğimde kod kalabalığı çok olacak.mesala ust tırnak gibi işaretler ve sayre. bende htm kodlarını eeproma kaydetmeyi ve her görüntülemede buradan çekmeyi planlıyorum ama bunu yavaş çalışmaya sebep olacaktır alternatif olarak ne yapabilirim.

şimdiden teşekkür ederim