Bluethoot kontrol

Başlatan bahdiyarusta, 17 Ocak 2016, 11:39:18

bahdiyarusta

Merhaba
Bluethoot ile telefondan kontrol yapmaya çalışıyorum
Ama ne yaptiysam telefondan gonderdigim kodu alamiyorum bt modulum hc06 modul olarak aldm 5v besleme verip tx ucunu direk pice giriyorum. Konuyla ilgilgili tecrübeli birileri var mi
<<<***bahdiyarusta****>>>
                  - 66 -

bahdiyarusta

- 66 -

efsanepoldem

bahdiyarusta

- 66 -

efsanepoldem

kesme içerisinde data almayı böyle yap

DISABLE
KESME:   
    GIE=0
    HSERIN 5,ATLA,[WAIT("TRM"),BILGI]       
ATLA:
    TEMP=RCREG
    GIE=1
    RESUME
    ENABLE           

Ayrıca hc06 bluetooth modulunun 9600 baud a ayarlı aolduğundan eminmisin? Bu ayarlamalar AT komutları ile yapılıyor. Ayrıca bilgiyi gönderirken "TRM" işaretçisini başına koymayı unutma.

bahdiyarusta

burdaki TRM yazma olayı ne şifreleme için galiba, ben uygulamada veriyi gönderirken başına trm yazmam gerekecek bunu yazmadan sistem çalışmaz mı yani direk veriyi alsa

HSERIN 5,ATLA,[WAIT("TRM"),BILGI]   böyle değil de

HSERIN 5,ATLA,[BILGI]    böyle  yapsam, çünkü bnm android uygulamam veriyi direk A olarak gönderiyor ben burda A ascı karşılığı   ıf 65 gelince led yak diyecem
diğer türlü android uygulamadan nasıl bir veri gönderrrim bilmiyorum.
                  - 66 -

efsanepoldem

Bilginin senin gönderdiğin bilgi olduğunu bilmesi için bir işaretçi gereklidir. Android app inventörde yazdığın A bilgisini gönderirken başına TMR eklemek zor değil heralde. hepsi bu kadar.

bahdiyarusta

tamam deneyim. bakayım bi.
bu TRM nin bi anlamı var mı yoksa bu abc de olabilirdi galiba.
                  - 66 -

efsanepoldem

http://dosya.co/phi81ij92650/ledkontrol.apk.html
    Bu dosyayı indir telefonuna yükle
1 nolu yeşil buton "eteA" bilgisi,1 nolu  kırmızı buton "etea" bilgisi göndermekte
2 nolu yeşil buton "eteB" bilgisi,1 nolu  kırmızı buton "eteb" bilgisi göndermekte
3 nolu yeşil buton "eteC" bilgisi,1 nolu  kırmızı buton "etec" bilgisi göndermekte

Alıcı programını bunlara göre düzenle ve gelen datalara göre işlemlerini yaptır. Kolay gelsin

bahdiyarusta

yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum 3 gündür üzerince uğraşıyorum bir türlü çalıştıramadım sistemi.  bir sey sorcam

şimdi 1 nolu yeşil buton "eteA" bilgisi gönderdi. bunu pic tarafınca okurken

HSERIN 5,ATLA,[WAIT("ete"),BILGI]    şeklinde mi bekleyeceğim, çok zor bir durum haberleşmeyi bir türlü sağlayamadım..
                  - 66 -

efsanepoldem

bahdiyarusta

tamamdır çok teşekkürler,

eve geçince deneyip dönüş yapacam ,,
                  - 66 -

umitco

Alıntı yapılan: efsanepoldem - 18 Ocak 2016, 09:29:30
http://dosya.co/phi81ij92650/ledkontrol.apk.html
    Bu dosyayı indir telefonuna yükle
1 nolu yeşil buton "eteA" bilgisi,1 nolu  kırmızı buton "etea" bilgisi göndermekte
2 nolu yeşil buton "eteB" bilgisi,1 nolu  kırmızı buton "eteb" bilgisi göndermekte
3 nolu yeşil buton "eteC" bilgisi,1 nolu  kırmızı buton "etec" bilgisi göndermekte

Alıcı programını bunlara göre düzenle ve gelen datalara göre işlemlerini yaptır. Kolay gelsin

RF veri gönderimi yapabilen (433 Mhz) kullandığınız veya bildiğiniz  bir Android program varmı ?

efsanepoldem

Bu senin söylediğinin olabilmesi için telefonun içerisinde rf 433 mhz de çalışacak bir donanım olmalı. Böyle bir telefon ben daha duymadım.

umitco

Alıntı yapılan: efsanepoldem - 18 Ocak 2016, 15:39:10
    Bu senin söylediğinin olabilmesi için telefonun içerisinde rf 433 mhz de çalışacak bir donanım olmalı. Böyle bir telefon ben daha duymadım.

Haklısınız , UDEA arge bölümünede sordum az önce onlarda kendilerinin yakınen ilgilendikleri ama sonuca ulaşamadıklarını belirttiler.