Bluethoot kontrol

Başlatan bahdiyarusta, 17 Ocak 2016, 11:39:18

bahdiyarusta

HOCAM şimdi sistemi denedim ama android kısmından TRM kodlamasını nasıl yapacam bilemedim. ben ordan normalde A filan gönderiyorum ama TRM kodlayıp A yi nasıl gönderecem bbilmiyorum. ordaki trm yi iptal etsek olmuyor mu, birde hserin den sonra 5 yazmışsınızo ne demek.
<<<***bahdiyarusta****>>>
                  - 66 -

bahdiyarusta

hocam verdiğiniz kodları android uygulamayı vs. bir çok yöntem denedim ne yaptıysam olmadı...
                  - 66 -

efsanepoldem

Simdi ilk once sana gonderdigim programi telefona yukleyip module baglandiginda modul uzerindeki led nasil yaniyor?  Bu led naglanmadan once cok hizli yanip soner, module baglandiginda 2 kere uanar 1 sn bekler. Bu boyle devam eder. Simdi module baglanabiliyormusun onu soyle. Ledin durumu nedir. Ayrica o trm isine talikma o bir isatetci baska birsey de olabilir. Sana gonderdigim dosyada dikkat edersen "eteA " diye belirtmistim. Goruyorsun ki. "Trm" den farkli bir isatetci. Kesme icerisindeki 5 rakami sunu ifade eder. Eger 5 msn data gelmezse atla etiketine git ve kesmeden cik demektir.

bahdiyarusta

NORMALde led sürekli yanıp sönüyor bağlantı kurunca sürekli yanıyor,
ekrandan 1 e dokununca bilgi geldi yazıyor ama  bilgi 0000 işlem yok
                  - 66 -

efsanepoldem

Son yazdigin programi buraya koy. Yalniz zip dosyasi olmasin. Telefondan yaziyorum biraz zor oluyor

bahdiyarusta

- 66 -

efsanepoldem

Simdi soyle yap. Lcd. Isini ilk nasta bir tarafa birak. Sadece datayi al ve gelen"A" ise yani 65 ise ledi yak. Gelen "a" yani 97 ise so due kurgusunu islet. Gonderdigim programda 1 nolu yesil buton 65(A) sayisini, 1 nolu kirmizi buton a(97) datasini gondermekte. Yesile basinca high, kirmizi butona basinca low olacak sekilde programini duzenle.

bahdiyarusta

TAMAM deniyorum, denediğim kodlar ekteki gibi.
                  - 66 -

bahdiyarusta

denedim.
yok malesef çıkış aktif olmuyor bir türlü,
                  - 66 -

efsanepoldem

Ayrica simdi gordum define osc 4komutunu program nasina ekle. Osc taniminida goremedim osilator internal mi yoksa external mi bunuda sigorta ayarlarina ekle

bahdiyarusta

osilatörü xt kullanıyorum 4mhz lik kristalim var ve devamında 22pf kondanstörler var
inernal vs. ayarları hiç kullanmadım daha önce define osc 4 ü de harici osc kullanıgım için sildim..
                  - 66 -

efsanepoldem

Aslinda cok kolay ama kucuk bir nuansi kaciriyorsun bence. Semani da eklermisin. RS 232 ile module baglanabiliyormusun
Oailator tanimlamalarino da bas tarafa ekle. Bunu xt olarak belirtmen lazim

bahdiyarusta

tabi şema ektedir.
sadece bt ile veri göndereceğim onun için bt nin rx girişine gerilim bölücü yapmadım,
bir arkadaş böyle çalıştırdıgını söylüyor. ona göre yaptım.
                  - 66 -

bahdiyarusta

notbooktan yapıyrum rs232 olmadıgı için test edemedim
                  - 66 -

efsanepoldem

Sadece buton kontrolu yapacaksan bt modulun rx ucunu baglamana gerek yok. Pic in RB1 girisini bt modulun tx ucuna bagladin degil mi.