MCS.Run (f5) ve step (f8) kullanımı

Başlatan aberk, 20 Nisan 2016, 14:59:23

aberk

Arkadaşlar kolay gelsin micro code studio da Run(F5) ve  Step (F8) kullanımını bilen varmı varsa biraz bilgi verebilir mi?
Ben run veya step yaptigimda hata aliyorum

ete

Sen hangi MCS yi kullanıyorsun?
Yok öyle şeyler bende.

Yukarıda HELP butonuna tıkla , Açılan pencerede About seçeneğini seç ve gelen ekranda versiyon numarası yazılıdır.
Bak bakalım ne yazıyor orada.
Muhtemelen MCS Plus kullanıyorsunki bu paralı olan ve hiç bir işine yaramayacak özellikleri olan MCS Version 4.0 bulup yükle plus olmasın.

Ete

aberk

hocam kullandığım versiyon bu bu versiyonda debug  kullanılırmı

ete

O sayfalarda hiç MCS ibaresi görebiliyormusun acaba. O programın adı Proteus .
Ete

aberk

hocam iki adet resim var orada ilk resimde mcs var sizde görünmüyrmu?

* mcs.jpg (134.3 KB , 1017x425 - Gösterim: 2 kez.) diye yazan MCS

ete

Görüyorum ama madem konumuz MCS proteus şeklini oraya neden koyuyorsun.?
Her ikisinde de F5 (RUN) göremedim. Bahsini ettiğin MCD ICD (In circuit Debug) butonu ise MCSD adım adım program çalıştırmak amacı ile kullanılır ama özel ekipman gerektirir. Ben kullanmadığım için detaylarını bilmiyorum incelemedim daha doğrusu.

Ete

aberk

Hocam MCS  ve proteus ile beraber kullanılıyormuş.
yani similasyon çalıştığı zaman kodları adım adım takip etmek için kullanılan bir özellikmiş
ben bunu yazdığım kodu takip etmek ve   hataları bulmak için öğrenmeye karar verdim
umarım  site içinde bunu bilen vardır.

ete

C dili derleyicilerinde ve birde proton da bu mümkün oluyor.. İyi program yazarsan hiç gerekli değil aslında. Ben kullanmıyorum bu özelliği zaten pbp kullanıyorum ve bu derleyici ile olmuyor.
Zaman zaman bu şekil arıza arama ihtiyacı duyuyorum o zamanda değişkenleri istediğim adreslere yerleştirerek proteus ekranında program çalışırken değişkenlerin aldığı değerleri görerek hatanın ne olduğuna kolayalıkla karar veriyorum.

Ete

aberk

Hocam bnde  acemiyim belki bu özellik vardır  diye araştırayim dedim .olmamasına üzüldüm açıkçasi sağlık olsun artık kendimiz adım adım kontrol ederek yapacaz

Hocam bu arada proteus 8 ve üst versiyonlarında source code özelliği  bağımsız derleyicimi.

ete

aberk

Tamamdir hocam ilginiz için TSK ederim yeni bir konu acayim  belki başka bir arkadaş biliyor olabilir.