pano

Başlatan xoom, 15 Şubat 2012, 17:17:30

xoom

cevap için tşkler.. verdiğinizi inceledim ve panoya aktarmaya çalıştım bu şekilde oldu sanırım? halen mi yanlış?
http://dl.dropbox.com/u/30357144/share/pn/pn3.DSN

meyer

@xoom hocam,devreyi böyle kurarsak eğer bütün displaylerde aynı verileri görürüz..Şemayı daha dikkatli incelemenizi öneririm..Şu anda işte olduğumdan dolayı çok detaylı ilgilenemiyorum ama eve geçtiğim zaman daha çok yardımcı olmaya çalışırım..
-Matrix displaylerle ile 74hc595'ler arasındaki yollara daha dikkatli bakmanızı öneririm..
İyi günler dilerim...

xoom

Evet tşk ederim sonradan farkettim.. Düzelttim sanırım şimdi oldu aynı linki inceleyebilirmisiniz? tabi ben 6 tane yerine 3 tane yaptım altında 3 satır daha ekleyeceğim..toplamda 6 olması için.. bende f452 yi seçtim.. arayüz programını C# ta yapabilirim.. C# bilgim çok iyi seviyede yazıları yüklemek için arayüz programını en son yapmakta sıkıntı yok sanırım.. şimdilik sıkıntılı olan kısım duyurular için yazılım matrixte görünmesi .. olursa bakalım gerisi arayüz programı falan olur sanırım..linki tekrar ekliyorum
http://dl.dropbox.com/u/30357144/share/pn/pn3.DSN

meyer

@xoom hocam,devrenin şeklini düzelttim..Bu şekilde yaparsanız eğer size yolladığım devrenin içinde kodları da vardı..Fikir vermesi açısından işinize yarayabilir...

xoom

Matrixlerle 74hc595lerin yerlerini değiştirmişsiniz sanırım.. Ben bişeyler yapmaya çalışacağım umarım becerebilirim yardım için çok tşkler..

meyer

@xoom hocam,bu aşamadan sonra programın yazılma kısmı kolay zaten..Verileri ekranda gösterme işinde de kendinize örnek olarak tarihin,saatin veya sıcaklıklığın ekranda gösterilmesini örnek alabilirsiniz...
Kolay gelsin..

xoom

Evet PBP  biliyor olsaydım gerçekten çok iyi bir örnek olucaktı.. ama PBP bilmiyorum C biliyorum CCS ye göre bir örnek bulabilirsem ona göre birşeyler yapmaya çalışacağım. Bu arada yardım ve İlginiz için çok tşkler.

meyer

@xoom hocam,öncelikle rica ederim..Led matrix devrelerinde yazının gösterilmesi ile ilgili olarak  elektrobilim yada picproje üyelerinin çıkardığı bir dergide c ile  anlatılmış konu vardı..Yanlış hatırlamıyorsam eğer...Netten çok rahat bir şekilde aratıp bulabilirsiniz...İşinize yarayacağına eminim..

xoom

Evet tşk. ederim meftun rumuzlu arkadaşın yazısını inceledim ama rs232 yi nasıl entegre edeceğimi anlamadım henüz.. orda pice sabit yazı veriliyor yazıyı değiştirmek için pic'i tekrar programlamak gerekiyor..rs232 bağlantısı ile pic'i sökmeden yazmam gerekiyor..biraz çalışmam gerek nette pbp ile daha fazla örnek var.. ccs ile pek örnek bulunmuyor.. keşke baştan pbp öğrenseydim..ben biraz çalışyıım. tşkler

xoom

--: 6 satıra her satır için 5 bilgi girilcek yani toplamda 30 farklı bilgi var elimde..
               p.tesi         salı              çarşamba      prşmeb       cuma
1.satır:  Duyuru1      Duyuru2         Duyuru3      xx               xxx
2.satır:  Duyuru4      Duyuru5         Duyuru6      xx               xxx   
3.satır:  Duyuru7      Duyuru8         Duyuru9      xx               xxx
4.satır:  Duyuru4      Duyuru5         Duyuru6      xx               xxx   
5.satır:  Duyuru7      Duyuru8         Duyuru9      xx               xxx
6.satır:  Duyuru7      Duyuru8         Duyuru9      xx               xxx

arkadaşlar p.tesi gününe ait 6 satırdan oluşan duyurular p.tesi günü panoda olucak salı gününe geçince otomatik salı gününe ait olan başka duyurular çıkıcak ...
Bu kısımda : ben bilgileri pic'e bir arayüz programı ile tablo şeklinde hepsini birden gönderebilirmiyim yoksa bunların belli bir sıra ile gitmesi gerekirmi bu kısım kafamı karıştırmaya başladı..
bu şekilde bir panoda bilgilerin 24lc64 gibi bir eepromda saklanabilmesi için hangi algoritmayla eeproma kaydedilmesi gerekir ?