O

expkit ile 16F84 çalışmadı.

Başlatan oguzerdal, 17 Şubat 2012, 14:14:20

expkits

J13= Solda,
D0 = Yukarıda
J12= Solda

expkits

Tamam sorunu buldum.

D portuna ait ledleri kapatın. ZIF soketin yanındaki dipswitchlerden SWDIP8 de portD yazan anahtarı kapatın.

Port ledinin açık olması butona basma etkisi yapıyor. Ledi kapattıgınızda örneğin sorunsuz çalıştıgını göreceksiniz.   Etenin örneklerinde sanırım bu ledler belirtilmediği sürece kapalı olması gerekiyor.

oguzerdal

OHH BEEE.....yaşasınnnn! :)...oldu...... tamam bu akşamı  rahat geçiririm artık. ama bakın görüyorsunuz değil mi? bunu ben akıl edemezdim .yukarıda ETE hocaya dokümantasyonun öneminden bahsetmiştim.   tabii bir port aynı zamanda hem lede hem de butona nasıl bağlansın? :) . yapmayın beni zorlamayın ben 54 yaşındayım.kalbim artık genç değil yani  :'(. bu arada evdeki 16F84 ler çalışmadı ,gidip sıfır PIC de alamadım. sonra bakarım artık. şimdi MPLab ve PBP yi kurup onların üzerinden çalışmayı düşünüyorum. bunların kurulumları hakkında , kolayca kurmak için, bana link vs...yol gösterir misiniz? cd deki programlar sorunsuz çalışıyor değil mi? ( evde 2 tane laptop var 1. win7, 2. XP ,hangisinde kurmamı tavsiye edersiniz?  )
çok teşekkürler.

expkits

CD deki programlar demodur. Genelde xp yada w7 farketmiyor sadece 64 bit w7 de bazı programlar sorun cıkarıyor.