isis'te 16F73 ve 16F74'ü bulamıyorum

Başlatan est32, 19 Şubat 2012, 19:28:39

est32

Merhaba iyi akşamlar. Proteus versiyon 7.7 sp2 kullanıyorum, galiba daha yenileri çıktı ama henüz kürekleyen olmadı diye biliyorum.
Konuya dönecek olursak; elimde bu iki denetleyiciden birkaç adet mevcut ve isis'te de benzetimini yapmak istiyorum. google'dan bir sonuca ulaşamadım ya da can alıcı anahtar kelimeleri tutturamadım, sanıyorum kütüphane dosyalarına ihtiyacım var, bu nedenle konu hakkında bilgi sahibi olanlardan yardım bekliyorum.
(konuyu doğru yere açtığımdan emin olamadım, varsa yanlışım affola)

Mucit23

Datasheedi açıp karşılaştırın. Benzer özellikleri olan başka bir işlemciyle isis deneyimlerinizi yapın. Sonra gerçekte 16F74 ile deneyin.
Bir ulusu yok etmenin En iyi yolu o ulusun dilini yok etmektir.

www.arectron.com/

ete

Son sürüm 7.9,SP2 dir ve onda da bu belirtmiş olduğun işlemciler yer almıyor. Özel entegreler olsa gerek.

Ete

est32

hımm üzülsem mi, sevinsem mi bilemedim şimdi, bi özelliğini de görmüş değilim neden proteus bu entegreleri önemsemiyor onu çözemedim?
Neyse 16f74 pinleri 16f877 ile neredeyse aynı, 16f877 için yapmış olduğum bir kartta bazı konfigürasyonları değiştirerek glcd denedim çalıştırdım, şimdilik sorun yok. Yani Mucit23'ün dediği gibi oldu.
Herkese teşekkür ederim.

medes

akadaşlar isis'de 16c73-74 var  C serisi ile F serisi özellikleri aynı değilmi  ben bir fark göremedim
medes

Mucit23

Evet varmış
Farketmez kullanabilirsin. 16C74 ile 16F74 aynıdır. C serisi 1 kere programlanabilir.
Bir ulusu yok etmenin En iyi yolu o ulusun dilini yok etmektir.

www.arectron.com/

est32

hiç aklıma gelmemişti, pin yapısını incelemedim ama sanırım aynıdır, çok teşekkür ederim ama artık uzun bir süre bunlarla uğraşamayacağım.

ruzgar78

ısıs de 877 koy programını yaz sadece conf. ayarlarını  @ __config _XT_OSC & _WDT_OFF & _PWRTE_OFF & _CP_OFF & _BODEN_OFF  ile değiştir çalışır

ruzgar78

haberlesme

Bende de 7.10 sp0 var ama dediğin işlemçiler bende de bulunmuyor.

ruzgar78