Pickit2 devreleri yardım??

Başlatan PayasLiqenc31, 02 Temmuz 2016, 16:10:35

PayasLiqenc31

Öncelikle herkese iyi günler. Geçtiğimiz günlerde 2 farklı pickit2 devresi yaptım fakar 2si de çalışmadı. PC yazılımında her 2 devrede de aynı hatayı alıyorum (NO DEVICE DETECTED). Picte hex yüklü onda sıkıntı yok. Devrede sıkıntı yok. Lakin bir türlü çalıştıramadım. Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? VEYA çalışan pickit2 devresi verebilir misiniz?

gogoce

pickit3 yada brenner9 benim tavsiyem bu
Ne ukalayı affederim nede yapılan haksızlığı ...
Ya sus adam sansınlar , yada adam gibi kouş ilham alsınlar

ete

Pickit2 de yeterli. Pickit3 de sadece profesyonel Picler (16 -32 bit işlemciler) ilave olarak var ve ben bile henüz hiç birini kullanamadım.
Ama kullanırım diyorsanız PicKit3 hepsini kapsıyor. Ama onunda hazırını almak zorundasın. Çalışan devre istiyorsan Pickit2 yapacaksın.
Benim kullandığımı aşağıdaki linkte mesajıma eklemiştim. Baka bilirsin.
http://etepic.com/index.php/topic,1097.75.html
Ete

irem

Ben bu sitedekini yaptim gayet guzel çalışıyor.smd olmayan.Bu pcblerin ares dosyalarını gönderebilirmisiniz.yukleyebilirmisiniz

ete

Ares dosyası elimde yok maalesef. Ama sprintlayout ile hazırlanmış olanı var.
İlişiktedir.
Ete

PayasLiqenc31

Alıntı yapılan: ete - 06 Temmuz 2016, 19:13:31
Pickit2 de yeterli. Pickit3 de sadece profesyonel Picler (16 -32 bit işlemciler) ilave olarak var ve ben bile henüz hiç birini kullanamadım.
Ama kullanırım diyorsanız PicKit3 hepsini kapsıyor. Ama onunda hazırını almak zorundasın. Çalışan devre istiyorsan Pickit2 yapacaksın.
Benim kullandığımı aşağıdaki linkte mesajıma eklemiştim. Baka bilirsin.
http://etepic.com/index.php/topic,1097.75.html
Ete

teşekkür ederim cevabınız için. Lakin bu devreyi de yapmıştım ve sonuç aynıydı. farklı pclerde denedim ama maalesef :/

ete

Ben onu kullanıyorum syrıca bir çok kişide yaptı kullanıyor.
Sorun sende anlaşılan.
Ete

PayasLiqenc31

Peki hocam, bir de kendimi kontrol edeyim o zaman  :D

rayman

Merhabalar. Bukadar olur. Aynı başlığı bugün ben açmayı düşünüyordum :D Bendede sorun var bu devreyi yaptım çalıştıramadım .

rayman

İlk devredeki şemada Jumperler yerine 10k direnç atılmış yanlış sanırım..Bendeki böyle.

ete

Jumperlar yerine 10 k direnç koyulması yanlış değil. Böylece sürekli jumper değiştirmek zorunda kalmazsınız.
Ete

rayman

Hım bilmiyordum D: Ama çalışsa birde keşke. Çalışmıyor ki alet.