Seri port ve Usb haberleşmesi Hakkında bilgi

Başlatan jun, 02 Mart 2012, 11:02:26

jun

merhabalar ete ve arkadaşlar seri port ve usb haberleşmesi hakkında bilgi verebilirmisiniz.o kadar araştırmama ragmen bu konuda açıklayıcı bir bilgiye ulaşamadım.Visual basic kullanıyorum fakat bir türlü pic ile clinet'in haberleşmesini sağlayamadım.Bu konudaki bilgilerinizi paylaşmanızı rica ediyorum...

ete

Henüz USB haberleşmesi konusunda bir çalışmam olmadı. Aslında olması için bir proje gelmesini bekliyordum.
Biraz zahmetli bir iş. Epeyce kafa patlatmak gerekiyor. Ortada sebep olmayınca da boşuna çalışmayayım demiştim.
Bu tür zahmetli işleri genelde yazın boş kaldığımda hallediyorum. Şu anda pek konsantre olacak durumda değilim.
Çalışması olan varsa açıklasın.

Ete

jun

anlıyorum ete abi teşekkürederim.aslında araştırmalarım sadece bu konunun mantıgını kavrayabilmek için seriport üzerinede olur.eğere ugraşmış arkadaşlarımız varsa umarım bilgilerini paylaşırlar.

Mucit23

USB tek başına bir işe yaramıyor malesef. Bence Pic yazılımdan önce PC tarafındaki Arayüz halledilmelidir. Benim USB ye gerçekten çok ihtiyacım oluyor. Ben yaza kadar PC arayüzü için C# üzerinde çalışma yapacağım. En azından Seriport kullanımını öğrenirim.
Referans Proje USB İnput-output uygulaması olabilir.
Bir ulusu yok etmenin En iyi yolu o ulusun dilini yok etmektir.

www.arectron.com/