esp8266 kulanımı ve lua

Başlatan mesut25, 09 Eylül 2017, 16:01:47

İlyas KAYA

Alıntı yapılan: KMD - 14 Mayıs 2018, 17:30:18
Ben bu esp isini pic ile yapamayacagim galiba:( galiba ardunioya teslim olmak lazim

Sizin şuan yapmaya çalıştığınız nedir biliyormusunuz? Elinizde 4x4 jeep var ama siz bu jeep i kullanmak yerine onu nasıl tofaş ile cekerimin derdine düşmüşsünüz. Elinizdeki esp8266 32bit işlemci bolca ram ve yetegene  sahip iken bunu pic ile kullanmaya çalışmak aynen tarif ettiğim gibi bir durum.

Ben halen olayı anladığınızı sanmıyorum.
Göz odur ki dağ ardını görsün,
Akıl odur ki başa geleceği bilsin.!

mesut25

Elinde hangi esp modeli var yardimci olmaya calisayim projrn nedir ne yapmak istiyorsun

mesut25

aslında söyle düşünülebilir bu esp8266 modülleri çok hassas bir modül ve hatayı pek kabul etmiyor  hemen bozulabılıryor  bu modülü bir kere yükleme yapıp pic üzerinden istedigin uygulamayı yapmak ve esp8266 modül üzerinden 3,3v çalışmak zor devre üzerindeki elamanları 3,3v indirmek (sensörler roleler  gibi) çalıştırmak pek pratik olmuyor  en önemlisi esp8266 ile ilgili örnek bilgi pek yok bilene soruyorsun cevapta yok o yüzden bildigin yoldan ayrılmayacaksın  şimdi ben esp8266 12e frebase baglantısı nasıl yapılır bir örnek baylaşırmısınız desem şöyle bir cevap alırım kendin bulup araştırmalısın olur ..... böylece 1 adım yol bile gidemezsin

İlyas KAYA

Alıntı yapılan: mesut25 - 16 Mayıs 2018, 13:38:07
aslında söyle düşünülebilir bu esp8266 modülleri çok hassas bir modül ve hatayı pek kabul etmiyor  hemen bozulabılıryor  bu modülü bir kere yükleme yapıp pic üzerinden istedigin uygulamayı yapmak ve esp8266 modül üzerinden 3,3v çalışmak zor devre üzerindeki elamanları 3,3v indirmek (sensörler roleler  gibi) çalıştırmak pek pratik olmuyor  en önemlisi esp8266 ile ilgili örnek bilgi pek yok bilene soruyorsun cevapta yok o yüzden bildigin yoldan ayrılmayacaksın  şimdi ben esp8266 12e frebase baglantısı nasıl yapılır bir örnek baylaşırmısınız desem şöyle bir cevap alırım kendin bulup araştırmalısın olur ..... böylece 1 adım yol bile gidemezsin

Mesut kardeşim bazen çok basit konulara bile cevap vermek istemiyorum çünkü bir kere cevap verdiğiniz zaman artık sonuç almak gerekiyor. Çok kısıtlı zamanda hızlıca cevap verebileceğim konuları seçmek zorunda kalıyorum.

ESP konusu basit bir konu değil . Çok fazla dallanma ve budaklanma var. Bunu baştan anlatalım desek iş içinden çıkılamaz bir hal alır.
Ancak biz size araştırma konunuzu söyleriz , şunu şunu araştırın diyebiliriz. Yol gösteririz..

Burada veya başka bir platformda hiç kimse bu işi para karşılığı yada zorunlu olduğu için yapmıyor.
Siz araştırmadan , biraz olsun yol almadan , takıldığınız yeri sormadan hiçbir platformda yardım göremezsiniz.
Ha belki vakti bol birini bulursunuz ayrı mesele.

Neden sıfırdan bir kod paylaşmıyoruz peki ?
Siz burada kendinizi geliştirmek için birşeyler öğreniyor olabilirsiniz ancak buradan aldığı kodları direk ticarete döken çok kişi var.
Bazen bilerek hatalı yaptığım şeyler dahi oluyor. Çünkü sorunu karşı tarafın çözmesini isterim.
Ancak öyle oluyor ki benim hatalı yaptığım çözüm gün geliyor karşıma çıkıyor. Hatalarımı bile kopyalayıp ürün yapıp satmışlar. :)

Eğer ticari bir ürün için bu kodlar isteniyor ise ben buna karşıyım... Sonuçta bizlerde  bu işin ticaretini yapıyoruz.
Mesleğimiz bu ve firma sahibiyiz.15 yıldır da piyasada çokça ürünlerimiz var.

RF konusu yada IOT gibi günümüz ticari ürünlerini açıkça ortaya koymak hem kendi mesleğime hemde meslektaşlarıma saygısızlık olur.
Basit örnekler veriyor yada yönlendirme yapıyoruz ama yetinilmiyor projeyi tamamen bizim çözmemiz isteniyor.

Sosyal medyadan ekleyip sorunlarına çözüm olduğumuz kişiler işi bitince seni engelliyor...
Yarın bir gün olur da bir iş sahibi olursanız ve vaktiniz çok değerlendiğinde daha iyi anlarsınız ne demek istediğimi.

mesut25

Ilyas bey ben sizi hedef almadim ama sizede  katiliyorum haklisiniz şu 8266 12e modulu gercekten cok zor 3 modul  yaktim  bugun yeni sipari verdim frebase baglanti icin kac aydir ugrasiyorum devam etmekten başka care yok guzel projelerde gorusmek üzere     

İlyas KAYA

Alıntı yapılan: mesut25 - 17 Mayıs 2018, 11:44:07
Ilyas bey ben sizi hedef almadim ama sizede  katiliyorum haklisiniz şu 8266 12e modulu gercekten cok zor 3 modul  yaktim  bugun yeni sipari verdim frebase baglanti icin kac aydir ugrasiyorum devam etmekten başka care yok guzel projelerde gorusmek üzere   

12e modülü güzel bir modül neden yandı ki ? Beslemeniz 3v3 olduktan sonra ve eğer pic kullanıyorsanız rs232 nin seviyesini gerilim bölücü ile 3v3 e çekmeniz gerekir. Yani 12e modülünün rx bacağı en fazla 3v3 olmalı. Eğer direk pice girerseniz bozulabilir.

KMD

Alti ustu kici kirik bi esp modulu icin yardim istedik ne modulnus be.sanki abd deki nukleer fuzelerin sifrelerini istedik sen bu module yardim etmekle kod vermekle  ne basin goge erer nede yere iner senin bildigin senle mezara gider sadece dunyada iylik kalir.sen esp leri yap yap sat olurmu ticaret yap aman elinden millet meslegini alir

UYARI

-MESAJ SAHİBİ ÜYE ÜSLUBUNDAN DOLAYI FORUMDAN UZAKLAŞTIRILMIŞTIR .
-NİHAYETİNDE HİÇ KİMSE SAHİP OLDUĞU DENEYİMLERİ GEREK TİCARİ GEREKSE KEYFİ SEBEPLERDEN MÜTEVELLİT ANLATMAK ZORUNDA DEĞİLDİR . İSTENİLDİĞİ ÖLÇÜDE YARDIMCI OLUNMASI KİŞİNİN KENDİ ÖZ TERCİHİDİR .
-KALDI Kİ YARDIM TALEP ETMENİN YADA SERZENİŞİN DE BİR ADABI VE ÜSLUBU VARDIR AMA KESİNLİKLE YUKARIDAKİ GÖRMÜŞ OLDUĞUNUZ YÖNTEM HİÇTE İYİ BİR YAKLAŞIM VE YÖNTEM DEĞİLDİR .

YÖNETİM OLARAK BUNLARI SİZLERE TEKRARDAN HATIRLATMAK İSTERİZ , İYİ FORUMLAR DİLERİZ .

mesut25

Alıntı yapılan: mesut25 - 14 Mayıs 2018, 17:56:49
Elinde hangi esp modeli var yardimci olmaya calisayim projrn nedir ne yapmak istiyorsun
Yardim etmek istedik ama sinirle mesajlari dikatli okumamış   

mesut25

Alıntı yapılan: İlyas KAYA - 17 Mayıs 2018, 13:21:21
12e modülü güzel bir modül neden yandı ki ? Beslemeniz 3v3 olduktan sonra ve eğer pic kullanıyorsanız rs232 nin seviyesini gerilim bölücü ile 3v3 e çekmeniz gerekir. Yani 12e modülünün rx bacağı en fazla 3v3 olmalı. Eğer direk pice girerseniz bozulabilir.
bazi denemeler yaparken yaktik cinden yeni modul bekliyorum fazla deneme yapmiyacam artik