Led animasyonlu dijital saat devresi

Başlatan serif_07, 22 Şubat 2018, 14:15:48

kuylus

MS_59

selam programda bir kusur buldum sendeki ilk hali olmalı üzerinde birkaç değişiklik yapıp düzeltmişim ektekileri deneyip haber verir misin
mehmet

kuylus

Süper oldu çok sağ ol, muhtemelen sen bunu eklemişsindir de ben  bulamadım birde bazı dosyalar silinmiş yüklenen yerlerden.

kuylus

A.S.  Özelden mesajım var  bakıver

ete

MS_59,
Bu yüklediğin dosya uzantısı RAR mıdır yoksa ZIP midir. Bende açılmıyor arşiv hatalı mesajı çıkıyor ama rar olarak görüyorum her nedense. Şayet RAR uzantısı ise hangi versiyon ile açıldığınıda söylerseniz onunla denemeye çalışayım bari.

Ete

MS_59

winrar 5.50 hocam dosyaların açık halini mail attım şimdi erol.erdal@gmail adresine
programdaki hata ise saate ayar verilemediğinden sn ile esn eşit olduğu için while ----wend arasında kalıyordu
saat ayar kısmını while -- wend içinde değilmiş sorun bu
mehmet

kuylus

Program güzel çalışıyor, eline sağlık, donanım kısmında  ilk defa başıma gelen bir durum oldu , 595 ler farklı markalarda idi  ve bir birleriyle uyumlu çalışamadılar, sürekli çizimde ve pcb de hata aradım ekranda  farklı yerlerde noktalar oluşuyordu, saçmalayan bölgelerdeki 595 lerin farklı marka olduğunu fark ettim,  hepsini aynı marka yapınca şuan normal şekilde çalışıyor.

Ayrıca bu çalışmada kullandığım uln2803 biraz ısınıyor, sebebi de ekranda çok sayıda ledin aktif olması, bu yüzden pcb deki uln kısmını ,  mosfetlerle değiştirmek için pcb yi refize edicem , analog saatteki gibi 2.5a lik smd mini mosfetlerle değiştireceğim, son halini buradan  paylaşırım yapmak isteyenler olur belki.