PCB Yaptırmak

Başlatan serif_07, 28 Şubat 2018, 18:37:11

serif_07

Arkadaşlar merhaba;

Bir saat projesi için pcb yaptırmak istiyorum fakat türkiye'de bu işi yapanlar minimum 5 adet yapıyorlar ya da 1 adet yapanlar da fahiş fiyatlar veriyorlar. Öyle ki bir PCB için 800 TL fiyat veren oldu :). Bu nedenle de beni yurt dışına itiyorlar. Araştırdığım üzere jlcpcb.com'u önerenler oldu 5 adet kart için de yaklaşık kargo dahil 350 TL fiyatı var. Gayet makul geldi bana. Bu firma hakkında bilginiz var mı çalışanınız oldu mu bu firma ile. Bilgilendirirseniz sevinirim.

MB_77

bu mesaj tarafımdan silinmiştir.

MC_Skywalker

Kartının Gerber dosylarını siteye yükleyerek online fiyat alabilirsin.

Ben PCBWay üzerinde yaptırıyorum.

https://www.pcbway.com/setinvite.aspx?inviteid=47459

serif_07

Alıntı yapılan: MC_Skywalker - 28 Şubat 2018, 18:50:24

PCBWay 250 dolar fiyat çıkardı bu nedenle tekrar dönüp bakma gereği duymadım :)

serif_07

Alıntı yapılan: MC_Skywalker - 28 Şubat 2018, 18:50:24

Şuan bunu da denedim kargo ile 185 dolar fiyat veriyorlar.

emredal777

jlc pcb den yatırabilirsiniz ilk siparişe özel kargo bedava 10x10 cm e kadar olan kartlar sadece 2 dolar

serif_07

Alıntı yapılan: emredal777 - 28 Şubat 2018, 19:25:15
jlc pcb den yatırabilirsiniz ilk siparişe özel kargo bedava 10x10 cm e kadar olan kartlar sadece 2 dolar

yorumunuz için teşekkür ederim. benim yaptıracağım kart 28,5 * 28,5 cm olduğu için 25 dolar kargo çıkıyor buna rağmen toplamda 90 dolar gibi bir fiyat çıkıyor bu da diğer firmalara göre daha uygun :)

emredal777

bana kargo çıkmadı

boyutlara dikkat!

Burak

JLCPCB'den ilk sefer sipariş olmasına rağmen , ve hatta boyut sınırlaması ve diğer design rules sınırlamalarına dikkat etmemize rağmen 13 dolar da kargo çıkardılar iletişime geçtik siz tamamını ödeyin biz kargo masrafını geri iade edelim dediler , Bende web sitelerini düzelttikten sonra düşünebileceğimi söyledim . PCBWAY daha bi düzenli ve istikrarlı geldi , ayrıca maillerinizede anında dönüş yapıyorlar .

Burak
Ω Gens Una Sumus Ω

İlyas KAYA

1 adet için fiyatın yüksek çıkması normal.
pcb cift yonlu ise ; Top cooper , bottom cooper , top mask , bottom mask, top silk , bottom silk
olmak üzere delik ici kaplama ve film kalıpları 1 adet içinde aynıdır, 1 milyon içinde aynıdır.
Yani kalıp yaptırıp 1 tane basmak bu nedenle pahalıya gelir.
Elde yapmanızı tavsiye ederim.
Göz odur ki dağ ardını görsün,
Akıl odur ki başa geleceği bilsin.!

muyat

pcbwayden geçen hafta 10 tane pcb siparişi vermiştim.İlk defa deneyim dedim ve DHL kargoyu seçtim.
Şu an istanbulda ve gönderi gümrüğe tabidir yazıyor.Galiba takılmış..

Burak

Alıntı yapılan: muyat - 03 Mart 2018, 12:14:59
pcbwayden geçen hafta 10 tane pcb siparişi vermiştim.İlk defa deneyim dedim ve DHL kargoyu seçtim.
Şu an istanbulda ve gönderi gümrüğe tabidir yazıyor.Galiba takılmış..

Toplamda 43 dolar felan mı tuttu ?

Burak
Ω Gens Una Sumus Ω

muyat

Evet Burak Bey
Nerden bildiniz.DHL kargoda mı çalışıyorsunuz yoksa:)

est32

Metaş PCB den teklif aldınız mı? Bir aralar uygun fiyat veriyorlardı. Siteye PCB çizimini gönderin, fiyat için geri dönüş yapıyorlardı. Fiyat alırsanız buraya da yazar mısınız?

Burak

Alıntı yapılan: muyat - 03 Mart 2018, 14:08:56
Evet Burak Bey
Nerden bildiniz.DHL kargoda mı çalışıyorsunuz yoksa:)

Bende sipariş verdim 3 gün önce oradan biliyorum , kutu üzerine 43 dolar mı yazmışlar ? Yoksa karşı taraf faturayı eksik göstermek için bir yöntem uygulamış mı ? Yada sizinle bu konuda bir iletişime geçtiler mi ?

Burak
Ω Gens Una Sumus Ω