PCB Yaptırmak

Başlatan serif_07, 28 Şubat 2018, 18:37:11

muyat

Daha arayan soran olmadı.Kargo takip sayfasında gümrüge tabiidir yazıyor.
Sorunun nedenini de bilmiyorum.
Normalde yerli üretimi sonuna kadardestekleyen biriyim..2 firmaya teklif için mail attım.Tenezzül edip de dönüş yapan olmadı.
Başka bir firmanın birine bir pcb yaptırayım dedim.1 hafta sonra gel al dedigi pcb 16 günde çıktı.Elime yeni ulaştı.Bi daha da yaptırmam dedim.
Yine başka bir firmaya mail attım.Adamın bana 10 adet için verdigi fiyat örnegin tane başlaına 2 lira ise 100 adet için verdigi fiyat tane başına  1 lira.
Yani 10 adetle 100 adet pcb arasında yarı yarıya fiyat politikası koyuyorlar ya başka da bişey demiyorum.

Şimdi bir de gümrük vergisi çıkarsa bi anlamı kalmıyor aslında.Tek avantaj 1 haftada çıkmış oluyor.
Ve esas soru şu
Gümrük vergisi ödenirken ürün fiyatı üzerinden mi yoksa ürün fiyatı+dhl kargo bedeli fiyatı üzerinden mi hesaplancak?

Burak

İletişime geçildi mi sizle PCBWAY tarafından ? Gümrüğe takılmasın diye isterseni kargo bedeli yerine  daha düşük bir tutar gösterebiliriz diye ? Ayrıca toplam ücretin %18'i kadar vergi öder PTT'den alırsınız kargonuzu

Burak
Ω Gens Una Sumus Ω

MC_Skywalker

Tipik bir DHL klasiği.

DHL Adresiniz şirket adresiyse %1000000000 gümrüğe takar değilse %10000000000 gümrüğe takar.  kısacası her halükarda gümrüğe takar. kısacası PTT kargo kullanın

serif_07

Alıntı yapılan: MC_Skywalker - 03 Mart 2018, 16:00:03
Tipik bir DHL klasiği.

DHL Adresiniz şirket adresiyse %1000000000 gümrüğe takar değilse %10000000000 gümrüğe takar.  kısacası her halükarda gümrüğe takar. kısacası PTT kargo kullanın

ben jlcpcb'yi kullanmayı düşünüyorum fiyat 91 $ falan olacak kargo dahil dhl ile. mail atıp fiyatı düşük gösterttirsem gümrük sıkıntısı yaşamam herhalde.

MC_Skywalker

Alıntı yapılan: serif_07 - 03 Mart 2018, 17:48:01
ben jlcpcb'yi kullanmayı düşünüyorum fiyat 91 $ falan olacak kargo dahil dhl ile. mail atıp fiyatı düşük gösterttirsem gümrük sıkıntısı yaşamam herhalde.

Alıntı yapılan: MC_Skywalker - 03 Mart 2018, 16:00:03
Tipik bir DHL klasiği.

DHL Adresiniz şirket adresiyse %1000000000 gümrüğe takar değilse %1000000000 gümrüğe takar.  kısacası her halükarda gümrüğe takar. kısacası PTT kargo kullanın

muyat

Sabah dhl expresi aradım
10 adet pcb var gönderin gari dedim:) Sayı fazla oldugundan vergisini ödesenizde gönderemeyiz dediler.
Ne yapcam bilmiyorum:)
Bi daha çinde minde yaptırmam sanırım...
Bu arada pcbwayden caydırmak için falan yazmıyorum...Türkiyede pcb üreten bir firmanın sahibi de degilim.
Adamlar ciddi ciddi gönderemeyiz dediler.
Evim veya arabam için bir parça aldım deseydim sonuç ne olur bilmiyorum ama.43 dolarım şu an çöpte.
Saglık olsun. Para kaybettim ama ögrendigim çogu şey para ile satın alınamaz.
İzmirde EFE pcb'ye yaptırıcam ben de.

Burak

Alıntı yapılan: muyat - 05 Mart 2018, 11:35:54
Sabah dhl expresi aradım
10 adet pcb var gönderin gari dedim:) Sayı fazla oldugundan vergisini ödesenizde gönderemeyiz dediler.
Bu arada pcbwayden caydırmak için falan yazmıyorum...Türkiyede pcb üreten bir firmanın sahibi de degilim.
Evim veya arabam için bir parça aldım deseydim sonuç ne olur bilmiyorum ama.43 dolarım şu an çöpte.

Sorduklarıma bi cevap verseniz bizde aydınlanmış oluruz .

Burak
Ω Gens Una Sumus Ω

Maxim

Alıntı yapılan: muyat - 05 Mart 2018, 11:35:54
Sabah dhl expresi aradım

neden ısrarla dhl kullanıyorsunuz?
ben bir çok pcb yaptırdım pcbway den, hiç takılan olmadı
çünkü normal posta ile istedim

muyat

Burak Bey ben kimseyle iletişime geçmedim...
PCBwayden alıp ödemesini aliexpressten yaptım...Ve takibini yaptım
Hanı bu ücreti düşük yazalım falan filan olaylarına hiç girmedim girmem de.
Daha öncede dhl ile araç kamerası almıştım...50 lira vergisini ödedim sorun çıkmadı..
Burda ben 5 dolarlık ürün için 34 dolar kargo ödedim aciliyeti oldugundan...
Bir de sınır 20 küsür euro mu ne olmuş...Ben sınırı da  aşmadıgımı düşünerekten aldım.Yani gümrük kurallarına uydugumu düşünerekten alışveriş yaptım...Demekki toplam ücretten hesaplanıyormuş
Maxim:
Aciliyeti oldugundan beklemeyi sevmedigim için dhl seçmiştim.
Yaptırdıgım devre kartları ise kendi evimin ve babamlarının evinin odaları içindi...Ama ondan öncesinde arkadaşlarımın çocuklarına göstercektım.
Gümrügü aradım içinde ne var diye sordular.Dedim çocuklara eğitim amaçlı kart dedim..Çocukların okudugu okuldaki ögretmenden onaylı kagıt istediler bu sefer...Okul ödevi değil ki ödevi ben verdim dedim.Kabul etmediler.Vergisini vereyim diyorum.Yokk diyor.
Sonra da peki dedim kapattım.

Burak

Alıntı yapılan: muyat - 05 Mart 2018, 14:04:42
Burak Bey ben kimseyle iletişime geçmedim...
PCBwayden alıp ödemesini aliexpressten yaptım...Ve takibini yaptım
Hanı bu ücreti düşük yazalım falan filan olaylarına hiç girmedim girmem de.
Daha öncede dhl ile araç kamerası almıştım...50 lira vergisini ödedim sorun çıkmadı..
Burda ben 5 dolarlık ürün için 34 dolar kargo ödedim aciliyeti oldugundan...
Bir de sınır 20 küsür euro mu ne olmuş...Ben sınırı da  aşmadıgımı düşünerekten aldım.Yani gümrük kurallarına uydugumu düşünerekten alışveriş yaptım...Demekki toplam ücretten hesaplanıyormuş
Maxim:
Aciliyeti oldugundan beklemeyi sevmedigim için dhl seçmiştim.
Yaptırdıgım devre kartları ise kendi evimin ve babamlarının evinin odaları içindi...Ama ondan öncesinde arkadaşlarımın çocuklarına göstercektım.
Gümrügü aradım içinde ne var diye sordular.Dedim çocuklara eğitim amaçlı kart dedim..Çocukların okudugu okuldaki ögretmenden onaylı kagıt istediler bu sefer...Okul ödevi değil ki ödevi ben verdim dedim.Kabul etmediler.Vergisini vereyim diyorum.Yokk diyor.
Sonra da peki dedim kapattım.

Aliexpress'ten para aktarımını iptal etme şansınız varsa o şansınızı bi deneyin derim . "Cancel order" opsiyonu aktif olsa gerek

Burak
Ω Gens Una Sumus Ω

Maxim

Alıntı yapılan: B - 05 Mart 2018, 14:06:12

Aliexpress'ten para aktarımını iptal etme şansınız varsa o şansınızı bi deneyin derim . "Cancel order" opsiyonu aktif olsa gerek

Burak

neden öyle yapalımki?
zaten tüm dünyada adımız çıkmış yetmedimi?

adamlar pcb yi basıp yolladımı? evet
istendiği gibi dhl ile yolladılarmı? evet
pcbler nerede? gümrüğe takıldı
şimdi bu durumda pcbway in ne suçu var?

muyat

Evet Maxim haklı.
Bu arada adamlar tatilde olduklarını söyleyip üretimde bir iki gün gecikme yaşanabilecegi için  özür içerikli mail bile atmışlardı  bana.
Yapamam yani  cancel order diyip. Aynı şey bana yapılsa ben de kabul etmem çünkü.

Burak

İptal etseniz bile partial refund yapacaklarını düşünüyorum (PCB ücretini alacak) , kargo anlaşmaları gereğince lojistikten kimse zarar görmüyor . Daha önce ebay olsun , amazon olsun , yada başka çinli pcb üreticileri olsun hep bu şekilde oldu çünkü . Hatta bizim haklı olduğumuz durumlarda bile PCB ücretini ödedik kargosu kar kaldı (bir katmanı işlememişler ama suç yine bizim oldu mesela bunun gibi bir durum). Sizler yinede araştırın , en hakkaniyetlisi neyse ona göre hareket edin . Karşı tarafta mağdur olmasın .

Burak
Ω Gens Una Sumus Ω

muyat

Arkadaşlar hallettim gibi detayları yazcam...

serif_07

ben jlcpcb ile irtibata geçtim paket tutarı 78,28$ gümrükte sıkıntı yaşayacağım tutarı düşük yazarmısınız dedim yaparız dediler :)