Sabit 5 volt minimum 200 mA kapasiteli smd regülatör tavsiyesi.

Başlatan leflau42, 20 Temmuz 2018, 10:10:48

leflau42

Merhaba arkadaşlar, bana 200 mA akım çekebilen 12.7 voltu 5 volta düşürebilen bir smd regülatör lazım. Elimde 5 6 adet numune var deniyorum. Fakat hala düzgün verim alabildiğim bir regülatör yok. 200 mA akımda çok ısınmadan rahat çalışabilecek bir smd regülatör tavsiyesi verebilir misiniz ? Ya da smd regülatör etrafında bunu sağlayabilecek bir devre tasarımı önerebilir misiniz ? Teşekkür ediyorum şimdiden.

leflau42

uA7805 denedim fakat pek verimli olmadı bu ondan çok farklı mıdır ?

İlyas KAYA

78L05 sot89 a seri 120R ile  24v giriyorum herhangi bir sorun bu zamana kadar yaşamadım. Pic çıkışlarından çekeceğiniz akımda önemli Tabi ki. Devreyi görmek gerekir
Göz odur ki dağ ardını görsün,
Akıl odur ki başa geleceği bilsin.!

mg1980

Bu SMD..dediğimiz voltajda kullandım, bir sıkıntı yok..giriş ve çıkışına elk.kondansatör , hatta 100nf seramik kondansatör de bağlayın parazit için..

leflau42

Bu istediğim regülatörü devrede 3 adet kullanıcam. Biri ile işlemci biri ile display sürücü ve biri ile de adcyi besliycem. Display sürücü ile test yapıyorum şuanda bütün segmentleri yakıyorum ve 160 ma ile 170 ma arasında çekim yapıyor. Adc de 8 adet sensör ile aşağı yukarı bu kadar akım çeker. Bana low noise olması çok önemli yazdıklarınızı da sipariş edip deniycem. Teşekkür ediyorum. TLE42764 smd regülatör bana en çok verim sağlayan smd low dropout lineer regülatör oldu. Diğer denediklerim ise LM1117, LD1117, uA7805.

leflau42

Bu arada belirtmeyi unutmuşum giriş voltajım 12 volt olacak.

mg1980

Neden ayrı ayrı kullanıyorsunuz..Aliexp.de hazır gayet ucuz LM2596 modüller var...

leflau42

Şunun için ayrı ayrı kullanıyorum adcyi beslerken 0.1 volt dahi düşse bana yanlış sonucu verecek. Sabit 5 volt gerekli. Yapacağım cihazların en iyi modellerinde daima adc yi ayrı beslemişler hatta bazısında 5 6 tane smd regülatör kullananlar bile var. Adc'nin sağlıklı beslenip minimum parazit alması gerekiyor. Bu yüzden ayrı ayrı kullanıcam.