smps power kartlarındakı trafo degişimi

Başlatan mesut25, 27 Ağustos 2018, 13:20:11

Burak

Yok öyle bir ayar maalesef bu şema ve kullanılan elemanlar itibariyle böyle bir hesap ve orantı söz konusu değil , Son olarak aklıma gelen .. 3k3 değerini geri alıcaz , 100 ohm değerini 1k'ya çıkartıcaksın .. Bunuda deneyelim , ardından ayar dirençlerinde ufak bir değişiklik yapıp deneme yapabilirz ama önce bu dediğimi denemelisin ..
Ω Gens Una Sumus Ω

mesut25

tamam burak arkadaşım R948 100R 1/8W 5%  degerini  1k direnç takarım gece  takıp denerim  malum işe gitme zamanı geldi..

F®T

Yada sekonder sargı spirinin sayısıni 5 volt çıkaracak şekilde arttırıcaksınız.
"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

mesut25

1k direnç taktım fakat  degişen olmadı yine 2,5 v çıkış var yapıcakbirşey yok artık devreyi topladım  yardımların için teşkkürler  kartı degiştirecegiz artık....

mesut25

Alıntı yapılan: F®T - 28 Ağustos 2018, 17:38:35
Yada sekonder sargı spirinin sayısıni 5 volt çıkaracak şekilde arttırıcaksınız.

okadar ugraşmaya deymez  en iyi kartı degiştirmek.

Burak

Alıntı yapılan: mesut25 - 29 Ağustos 2018, 01:19:48
okadar ugraşmaya deymez  en iyi kartı degiştirmek.

Rastgele bir trafo ile olmayacaktı dediğim gibi .. Trafonun kodu varsa trafoyu isteyip tamir edebilirsin , bütün kartı değiştirmeye gerek yok diye düşünüyorum .
Ω Gens Una Sumus Ω

mesut25

trafoya baktım piyasada yok çin sitelerinde var ama deymez yardımların için teşekkürler burak arkadaşım  ama bir işi sonuça bagladık  olmayacagın anladık fazla zorlasaydık  belki 5v bulurduk  ama istedigimiz amperi bulurmuyduk bilmiyorum  smps hakkında fazla bilgimiz yok ben bir ara smps power yapımı hakkında araştırma yapmıştım tam bir bilgi yok  çift çıkışlı  bir smps 5v 3,7 v  power güzel olurdu

F®T

Cep telefonu şarjı tak çalıştır.Bedava.
"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.