Pic ile Gps Konum Alma YARDIM!

Başlatan srmanct, 13 Mayıs 2019, 21:53:16

srmanct

Merhabalar ben stm32 ile bir çizgi izleyen robot projesi yapmaktayım. Robotumun bütün işlemleri bitti ve projede gps ile robotun konumunu almamı istedi hoca.Bunu stm üzerinden yaparsam bütün devreyi değiştirmem gerekecek.Bende Pic ile yapmayı düşündüm.Pic ile gps modülü kullanılarak telefonla yada bilgisayarda bluetooth gibi bir şey ile veri alabilir miyim bilgi almak istedim.Bununla ilgili bir kaynak inceleyebileceğim bir örnek proje tavsiye edebilir misiniz

alisumer

GPS modullerin geneli asenkron seri haberleşiyor enerji verildikten sonra sürekli olarak bu bilgileri akıtır bunların içinde işine yarayacak bilgileri almak ve değişkene kayıt etmek için sinyallerin başında belirtilen bazı karakterler var onları bekler sonrasında gelen verileri kayıt eder gerekli hesaplamaları yaparsın  ekli dosya iletişim formatını veriyor."Tabi kullandığın gps alıcısının datasına bak farklı format kullanıyor olabilir". kolay gelsin
Hep meraktan

Dtmf

Degerlı arkadaslar neo6mv2 GPS modulunden konum belırlemeye calısıyorum goggle maps a su sekılde uart uzerınde aldıgım enlem boyllam bılgısını gırdıgımde bulundugum konumdan 1saat gıbı bır uzaklıkta gozukuyorum.

$GPGGA,155137.000,3832.8477,N,04406.7148,E,1,04,1.5,2211.9,M,0.0,M,,5B

arkadaslar bunun bır hesaplaması vs varmı.enlem:38 derc.32.dk....kuzey boylam:44 dak.06 derece...
nasıl hesaplamam lazım

Dtmf

Sayin ete hocam arastirdi ama bulamadim sizin bi calismaniz varmi yardimci olabilirmisiniZ

ete

Bu konuda bir çalışmam olmadı maalesef. Ancak daha önce bir yerlerde görüp sakladığım bir program parçası var. İçinde işine yarar bir şey var ise bakıver.
Ete
Bu eki görüntüleyemezsiniz.

Dtmf