ADAU1701 ile PİC16F689 İLİŞKİSİ

Başlatan elektro77, 25 Temmuz 2019, 15:04:57

elektro77

Ekteki şema bir audio amplifikatörün process bölümü. Yani sesin ve cihaz akım-gerilim korumalarının işlendiği bölüm.Burada ki picin görevi ne olduğunu araştırıyorum. Daha doğrusu pic bozuldu...cihaz çalışmıyor.
bu pici kendim yazmaya çalışacağım. fakat scl ve sda bitlerinde ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. picteki diğer bitleri şemadaki yardımcı dirençlere göre çıkış veya giriş olarak ayarlayarak denemeler yapıp tutturabileceğimi sanıyorum.ledlerde zaten sorun yok ayarlanır.
SDA ve SCL pinlerinde şemaya göre nasıl bir kod yazmam gerektiği konusunda yardımcı olabilecek arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim. Saygılar.
NOT: resimde gözükmemiş ama sda ve scl ye bağlı birde 24lc128 eprom var.
NOTLAR:
adau1701 deki SELFBOOT pini datasheet açıklaması türkçeleştirilmiş:
SELFBOOT kontrol portunu (düşük) veya otomatik önyüklemeyi (yüksek) seçer.
Bu pimi yükseğe ayarlamak, ADAU1701 sıfırlama işleminden çıkarıldığında otomatik önyükleme işlemini başlatır.
Bu pim doğrudan kontrol voltajına bağlanabilir veya bir dirençle yukarı / aşağı çekilebilir.
Adau1701 deki RESET pini açıklaması:
Aktif Düşük Sıfırlama Girişi. Sıfırlama yüksek-düşük bir kenarda tetiklenir ve ADAU1701 düşük-yüksek bir kenarda sıfırlamadan çıkar. Başlatma hakkında daha fazla bilgi için, ayrıntılar için Açılış Sırası bölümüne bakın.
Kendinden Önyüklemeyi Etkinleştir / Devre Dışı Bırak.

"Eğer bir konuyu öğrenmek istiyorsan o konunun öğretmeni ol; daha iyi öğrenmek istiyorsan o konuda bir kitap yaz; daha da iyi öğrenmek istiyorsan yazdığın kitabi oku"

elektro77

burada master entegre adau1701 olmalı diye düşünüyorum. yani 12c verisini ilk gönderen budur diye düşünüyorum.bu durumda epromu ve sda ve scl pinlerini kullanmasam neler olur. yardımcı olabilecek bir üstadım yok mu acaba.
"Eğer bir konuyu öğrenmek istiyorsan o konunun öğretmeni ol; daha iyi öğrenmek istiyorsan o konuda bir kitap yaz; daha da iyi öğrenmek istiyorsan yazdığın kitabi oku"

fatih88

sanırsam art715 veya db yi bozmuşun adau1701 söküp yeni birini taksan sistem çalışır eepromdan bilgileri çekiyor yapman biraz mümkün olmaya bilir bu zamana kadar cok fazla rcf mk2 ve mk4 tamir ettim ama çokta tamir edemediğim oldu sebebi yetersizlik değil bass ve tiz için biliyorsunuz aynı devreyi yapmış mesela bas çalışıyor tiz çalışmıyor conpanent test cıhazında eğriler birebir aynı ama çalışmıyor tiz çalışmıyor 15 gün önce uğraştım yapamadım yetkili servis asimetrik uğraştı yapamadı cihaz garantiden kart kople değişti bana kalırsa o değerli vaktini boşa harcama iyi çalışmalar
bilgi paylaştıkça çoğalır!!

www.fayelektronik.com