Gömülü sistem üzerine bitirme projesi önerisi

Başlatan SAMED, 26 Temmuz 2019, 10:46:43

SAMED

merhabalar
bugüne kadar birçok konuda yazılımsal veya donanım konusunda formda herkes çok yardımcı oldu sağolsunlar
elektrik elektronik mühendisliği 4. sınıfa geçtim bitirme projesi konusunda çok kararsız kaldım.
Hem endüstriyel alanda bi kullanıma sahip olsun hemde gömülü sistem üzerine yaparken bana yeni bilgiler(haberleşme,güç,yazılım,fitre ...) katsın istiyorum.
bugüne kadar Pıc ile çalıştım Arm ile de temel düzeyde proje çıkarabiliyorum
Aslında bu projeyi benim bulmam gerekiyor gözlem yaparak bi fikir çözüm üretmem gerekiyor fakat burdaki birçok insan sanayi,endüstri, iş hayatı ile çok daha iç içe diye düşünüyorum
Eğer aklında önerebileceği bir proje olan varsa çok memnun olurum :)
hatta belki başka öğrencilere de buradan yazacağınız fikirler ilham olacaktır...
ADINI HATIRLA...

elektro77

bir internet modemi üzerinden akıllı bir ev sistemini kontrol edin. bu benim yapmak istediğim bir projedir.
Örneğin önceden dtmf ile yapılan telefonla açma kapama işlemlerini modem üzerinden internet bağlantısı ile veya android sitemi üzerinden yapın.
Yani bir bakıma modem ile veri alış verişi yaparak projenizi haberleştirin.

yada internet üzerinden veri yollayabilen endüstriyel 3 faz bir motor sürücü frekans hız kontrol ünitesi yapın.

yada elektronikprojem.com u bi ziyaret edin.
"Eğer bir konuyu öğrenmek istiyorsan o konunun öğretmeni ol; daha iyi öğrenmek istiyorsan o konuda bir kitap yaz; daha da iyi öğrenmek istiyorsan yazdığın kitabi oku"

MB_77

bu mesaj tarafımdan silinmiştir.

fatih88

arkadaşlar bir öğrenci için sizce zor olmamışmı bence daha kolay bir projeyi hocasına kabul ettirip notunu alması çünkü extrem bi proje verip tamamlayamadıktan sonra ne önemi var bence kendinin yapabileceği bir proje seç diğer fantazilerini evinde veya iş yerinde deneyerek öğren neticede ucunda bir not yok sadece bir kaç malzeme yakarsın cebinden biraz para çıkar ötesi olmaz çok zor bir proje seçip okulunu uzatma derim nacizane fikrim bu
bilgi paylaştıkça çoğalır!!

www.fayelektronik.com

MB_77

bu mesaj tarafımdan silinmiştir.

SAMED

fikir veren herkese çok teşekkür ederim.
@MB_77 sizinde dediğiniz gibi iş yeri eğitimimi yapacağım şirketten bir bir proje önerisi istedim onlarda bir konu verdiler ve bende çalışmalarıma başladım
bu konuya verdiğiniz örnekler proj yapmak isteyen diğer arkadaşlarıma da fikir olacaktır teşekkür ederim  :)
ADINI HATIRLA...