PICKIT3 DE 16f1827 görünmüyor

Başlatan gogoce, 27 Eylül 2019, 20:32:45

gogoce

Merhaba,
Daha önce kullandığım işlemcilerde problem yaşamadım. Şu anda 16f1827 yi pickit3 ile ICSP kullanarak program yazmak istiyorum
UNSUPPORTED PART (ID=27A0) hatasını alıyorum

Bununla karşılaşan oldu mu acaba?
Ne ukalayı affederim nede yapılan haksızlığı ...
Ya sus adam sansınlar , yada adam gibi kouş ilham alsınlar

ete

ICSP bağlantını kontrol et bence.

Ete

gogoce

ıcsp bağlantılarını kontrol ettim hocam ne hikmetse connect device demeyince bulmuyor. ondan once 12f675 programladım read deyince hemen pici buluyordu.

ete

Farklı işlemcileri programlarken mutlaka ya takıp çıkartacaksın yada Check Communication yapacaksın. Çünki önceden diğer işlemciyi tanımlamış ve parametreleri ona göre ayarlamış olan devre yeni işlemcide aynı işi yapabilmesi için bağlantık kontrolü yapılmasını istiyor.

Ete

İlyas KAYA

Device family altında standart ve onun altın da 1.8v diye bir seçenek var. Standart modda okumaz. 1.8 v moduna alıp öyle deneyin yada pic takılı iken check communation yapın otomatik o moda alacaktır. Voltaj ayarını da arada kontrol edin bazen 2.5volta düşürüyor. 5volt yapın.
Göz odur ki dağ ardını görsün,
Akıl odur ki başa geleceği bilsin.!

gogoce

@ete hocam ve @ilyas kaya hocam teşekkür ederim açıklamalarınız için. Uzun yıllar brenner kullanınca bazı alışkanlıklar kolay gitmiyor bundan sonra dediklerinizi dikkate alacağim tekrar teşekkürler