PIC Programlama Sorunu

Başlatan mierdogan, 20 Nisan 2012, 11:48:55

mierdogan

Merhaba Hocam,

1- OSC Bacaklarında 4 MHZ kristal bağlı
2- 22 pf kondansatörler kristal ve ve GND arasına bağlı
3- MCLR pininde 4K7 lik direnç bağlı ve pullup
4- Besleme bacaklarında tam 5 vol okuyorum.

Benim yapmak istediğim yada yapmayı amaçladığım bir sonraki adımım

1. 1. Tuşa basınca 1. led 1 sn aralıklarla yanıp sönmeye başlayacak ve 2-3-4 nolu ledler low konumunda kalacak
2. 2. Tuşa basınca 2. led 2 sn aralıklarla yanıp sönmeye başlayacak ve 1-3-4 nolu ledler low konumunda kalacak
3. 3. Tuşa basınca 3. led 3 sn aralıklarla yanıp sönmeye başlayacak ve 1-2-4 nolu ledler low konumunda kalacak
4. 4. Tuşa basınca 4. led 4 sn aralıklarla yanıp sönmeye başlayacak ve 1-2-3 nolu ledler low konumunda kalacak

Ben bu programda ne yaptıysam başaramadım diğer ledler sürekli kesme süresine göre yanıp sönmeye devam ediyorlar yani LOW konumuna geçiremiyorum

Sagılar
"Doğal bir esin arzulu bir isteğe dönüştüğünde, insan hedefine dev adımlarla ulaşır..."

ete

Derdini ancak şimdi anlatabildin. Bir önceki verdiğim kodu bu son isteğine göre değiştirdim.
Oradan yeniden yükleyebilirsin.

Ete

mierdogan

Ete Hocam tekrar teşekkür ederim. Benim aklım sürekli CCS ye kayıyor.

Ben bu kodu biraz kurcalayayım bir sonraki adımda derslere göre ne yapmak istediğimi dener bu koda göre nasıl uygulama yapabileceğime bakar ve sizinle paylaşırım.

Saygılar.
"Doğal bir esin arzulu bir isteğe dönüştüğünde, insan hedefine dev adımlarla ulaşır..."