LCD Ekran Tavsiyesi

Başlatan Serk@n, 06 Nisan 2020, 08:35:25

Serk@n

Herkese iyi çalışmalar diliyorum.

Projelerde kullanabileceğim dokunmatik ve renkli, fayda ve maliyet açısından verimli, en az 2.4"  ebatında lcd ekran tavsiyesiniz var mı? Özellikle kullanıp da memnun olduğunuz bir ürün olursa daha iyi olur.
Bildiklerimize göre hareket edersek bilmediklerimizi de öğrenebiliriz.

SAMUR

bende bir proje için söylediğiniz özelliklerde bir ekran araştırması yaparkene özellik ve kullanım kolaylığı açısından biraz maliyetli olsada Nextion HMI 2.4 Inch Dokunmatik TFT Lcd Ekran sonucuna ulaşmıştım  tavsiye edebilirim size

320 x 240 çözünürlük
RGB 65K gerçek renkler
TFT 4 telli rezistif dokunmatik panelli ekran.
Kolay 4 pinli tüm TTL Seri Hostlara bağlanabilen arabirim
Kullanıcı kodu ve verisi için 4M Flash.
Firmware güncellemeleri için kart üzerinde micro-SD slotu.
Görüntüleme Alanı:36.72mm(U)×48.96mm(G)
Parlaklık Ayarı:0~180 nit, 1% adımlarla
5V 90m A güç tüketimi
kendi editörü de var tasarım yapmak için bi göz atmanı tavsiye ederim.
Şöyle bir dezavantajı var oda resiztif bir dokunmatiğe sahip olması yani kullanırken tırnak ile yada kuvvet olarak biraz fazla baskı yapmak gerek ama daha büyük olan ekran boyuntlarında kapastif dokunmatik olanları da var tabi fiyatı yüksek

Serk@n

Alıntı yapılan: SAMUR - 09 Nisan 2020, 00:09:35bende bir proje için söylediğiniz özelliklerde bir ekran araştırması yaparkene özellik ve kullanım kolaylığı açısından biraz maliyetli olsada Nextion HMI 2.4 Inch Dokunmatik TFT Lcd Ekran sonucuna ulaşmıştım  tavsiye edebilirim size

320 x 240 çözünürlük
RGB 65K gerçek renkler
TFT 4 telli rezistif dokunmatik panelli ekran.
Kolay 4 pinli tüm TTL Seri Hostlara bağlanabilen arabirim
Kullanıcı kodu ve verisi için 4M Flash.
Firmware güncellemeleri için kart üzerinde micro-SD slotu.
Görüntüleme Alanı:36.72mm(U)×48.96mm(G)
Parlaklık Ayarı:0~180 nit, 1% adımlarla
5V 90m A güç tüketimi
kendi editörü de var tasarım yapmak için bi göz atmanı tavsiye ederim.
Şöyle bir dezavantajı var oda resiztif bir dokunmatiğe sahip olması yani kullanırken tırnak ile yada kuvvet olarak biraz fazla baskı yapmak gerek ama daha büyük olan ekran boyuntlarında kapastif dokunmatik olanları da var tabi fiyatı yüksek

Çok teşekkür ederim cevabınız için. Bazı videolarda özel bir kalem ile bazı ekranları kullandıklarını gördüm. Bunlar kullanışlı mıdır, bir bilginiz var mı konuda? Bu ekran ile kullanılıyor mu?

SAMUR

Yani kalem ile kullanmak da tabiki mümkün resistif ekran olduğu için hatta parmak yerine kalem kullanmak algılama açısından daha verimli olur. Youtube da bu ekran ile alakalı çeşitli videolarmevcut oradan faydalanabilirsin.

Serk@n

Bir sorum daha olacaktı. Bilginiz varsa, cevap alabilirsem çok memnun olurum. Bu ekranlar statik elektriğe karşı aşırı hassaslar mı? Bir ekran almıştım. Onarımdan yeni döndü. Kullanmaya çekinir oldum.

Serk@n

İnternetten araştırma yaptım maalesef cevap bulamıyorum.

İlyas KAYA

Bunlar endüstriyel ürünler değil. Gerekli tedbirleri sizi almanız gerekir. Yada endüstriyel çözümlere yönelmelisiniz.
Göz odur ki dağ ardını görsün,
Akıl odur ki başa geleceği bilsin.!