YARDIMINIZI BEKLİYORUM.

Başlatan Özay, 30 Nisan 2020, 22:52:50

Özay

Bir önceki konunun cozumunu buldum admıne tesekkurler.
Fakat yeni bir sorun cıktı cozemıyorum
Derleyıcıde pici derlıyorum 16F628A
Basit bir led kodu ve proteusta led devresi
Hex dosyası felan hepsini derliyor
Hex dosyasını Not Defteri ile açıyorum
Proteusta picin özelliklerine girip hex dosyasını atıyorum
Fakat calıstırdıgımda böyle bir sorun cıkıyor.
Proteus 8'den dolayımı acaba?
Yardımlarınızı beklıyorum

İlyas KAYA

missing or invalid customer key hatası veriyor.

Galiba crack de sorun var yada crack yapmadınız.

Lisanslı ise lisansı güncelleyin değil ise başka bir yerden indirip deneyin.

Göz odur ki dağ ardını görsün,
Akıl odur ki başa geleceği bilsin.!

ete

Tam olarak anlaşılamayan bir hata mesajı. Adım adım gidelim çözmek için.
Öncelikle derleme işini ayrıca yapıp hex uzantılı dosyanızı elde ediniz. O dosya bir klasaörde beklesin. Text editörle falan açıp bakmanız gerekmiyor. Size yalnızca dosya adı ve yolu lazım.

Şimdi proteus'u çalıştırın ama çalıştırırken Yönetici olarak çalıştırın. Bu son versiyonlar bunu özellikle istiyorlar. Aksi taktirde kütüohaneler aktif olmuyor.
Şimdi yönetici olarak çalıştırdığınızı varsayarak devam edelim. Ekrana işlemcinin olduğu devreniz geldi.
Şimdi Pic işlemciye sağ tıklayın ve edit properties seçeneğine tıklayın. Açılan pencerede, Program File kutusuna yada kutunun kenarında bulunan klasör işaretine tıklayın. Şimdi hex dosyasının olduğu klasöre kadar gidip dosyanın adına tıklayın. SOnuçta o dosya adı o kutuya yerleşmiş olacaktır.
Program Files altında yer alan yerde çalışma frekansını göreceksiniz default değer 1Mhz dir Onu kendi frekansınız neyse ki muhtemelen 4 Mhz dir oraya onu yazın. Ok butonuna tıklayarak çıkın.
İşlem tamam dır. Şimdi çalıştırma butonuna tıklayarak çalıştırın bakalım sonuç ne olacak.

Ete

Özay

Alıntı yapılan: ete - 01 Mayıs 2020, 06:59:00Tam olarak anlaşılamayan bir hata mesajı. Adım adım gidelim çözmek için.
Öncelikle derleme işini ayrıca yapıp hex uzantılı dosyanızı elde ediniz. O dosya bir klasaörde beklesin. Text editörle falan açıp bakmanız gerekmiyor. Size yalnızca dosya adı ve yolu lazım.

Şimdi proteus'u çalıştırın ama çalıştırırken Yönetici olarak çalıştırın. Bu son versiyonlar bunu özellikle istiyorlar. Aksi taktirde kütüohaneler aktif olmuyor.
Şimdi yönetici olarak çalıştırdığınızı varsayarak devam edelim. Ekrana işlemcinin olduğu devreniz geldi.
Şimdi Pic işlemciye sağ tıklayın ve edit properties seçeneğine tıklayın. Açılan pencerede, Program File kutusuna yada kutunun kenarında bulunan klasör işaretine tıklayın. Şimdi hex dosyasının olduğu klasöre kadar gidip dosyanın adına tıklayın. SOnuçta o dosya adı o kutuya yerleşmiş olacaktır.
Program Files altında yer alan yerde çalışma frekansını göreceksiniz default değer 1Mhz dir Onu kendi frekansınız neyse ki muhtemelen 4 Mhz dir oraya onu yazın. Ok butonuna tıklayarak çıkın.
İşlem tamam dır. Şimdi çalıştırma butonuna tıklayarak çalıştırın bakalım sonuç ne olacak.

Ete

Denedim admin ama olmadı. Teamwiever üzerinden yapalı mı ?

ete

Kullandığınız sürümü nereden buldunuz yada yüklediniz. Herhangi bir yama uyguladınızmı?
Bu programlar yama olmadan yada hazır yamalanmış bir versiyon kurmadan çalışmazlar.
Seninki de öyle bir şeye benziyor. Team-wiever ile yapılabilecek bir iş değil gibi gözüküyor.

Ete

Özay

Bir youtube kanalının önerdiği şeyi yükledim. Sızın onerdıgınız kaynak varsa hemen ındırebılırım cok onemlı benım ıcın

elektro77

birden kendimi hatırladım.:)
Sayın özay malesef ısıs kaynağı için doğru yerde değilsiniz. Daha önce aynı konuşmaları bende yapmıştım. Ama sonuç alamamıştım. Size bir kaynak önermezler malesef. Çünkü istediğiniz şey bu sitenin ilkelerine aykırı bir istek.
Birde biz burada admine "Sayın ETE hocam" diyoruz.
"Eğer bir konuyu öğrenmek istiyorsan o konunun öğretmeni ol; daha iyi öğrenmek istiyorsan o konuda bir kitap yaz; daha da iyi öğrenmek istiyorsan yazdığın kitabi oku"

a.zorba

proteus u yönetici olarak çalıştırmayı dene.