pic entegreye ses kaydedilebilir mi

Başlatan veli dayı, 28 Nisan 2012, 14:18:13

veli dayı

sadece mümkün olup olmayacağını söylemeniz yeterli gerisini didik didik yapar bulurum.malum sonuçta pic entegrelere hakim olan sizsiniz.entegreyle ses kaydı mümkün değilse hiç bu işin içine girmeyeyim.şimdiden teşekkür ederim.

Mucit23

Eğer picin Kendi hafızasına ses kaydetmeye çalışırsan fazla bir süre kayıt yapamazsın ama harici bir eeprom ile epeyce yüksek bir hafızaya sahip olabilirsin. Eepromun içerisine Waw dosyasını kaydederek Pic ile çalabilirsin. Teoride böyle Ama 1 Dk lık bir ses için bile çok çok fazla depolama alanına sahip olman gerekir. 1-2mb Gibi
Bir ulusu yok etmenin En iyi yolu o ulusun dilini yok etmektir.

www.arectron.com/

ete

Benden sana tavsiye Ses kaydı ile uğraşacak isen bu iş için yapılmış entegreleri kullanmaya çalış.
Eproma ses kaydı mümkün. Ancak hem bir sürü zorluğu var hemde ses kalitesi çok berbat. Anlaşılması zor bir ses elde ediyorsun. Bunu bizzat denediğim için söylüyorum. Uğraşmaya değmez.
Ete

veli dayı

cevabınız için çok teşekkür ederim bu aralar bana çok yardımcı oluyorsunuz.mucit 23 bey yapmaya çalıştığım şeyi şöyle anlatayım.bir adet mikrofon sesi yükseltmek için bir adet anfi onun çıkışına bir adet vumetre
(vumetre burada analog dijital çevirici görevi yapacak.)diyelim ki a portlarını giriş olarak ayarladım.ve burayada vumetrenin çıkışlarını bağladım.birim zaman aralıklarındada a=porta dedim.her birim zamanda elde ettiğim sayıyı farklı bir değişkene kaydettim diyelim.
derdim sadece kayıt etmek bunu dijital analog çeviricilere sırayla verirsen seside dinlersin.ama maksat bu değil.

hazır bir bileni bulmuşken a=4,b=5 c=8 gibi en fazla kaç değişkene atama yapabilirim.16f84a da yada 16f628a da yaklaşık olarak bir fikir verebilirmisiniz.
ben bu cevabı yazarken mesaj gönderildide erol hocam sizlerin ve siteniz üyelerinin sayesinde çok şeyler öğrendim daha dün
flaşör devresini çalıştıramazken şimdi ses kaydı yapıp sesle komut devresi nasıl yapabilirim diye düşünür hale geldim.Allah ne muradınız varsa versin.

veli dayı

sesi analiz edip komut elde edebileceğim başka bir yöntem varmıdır sizlerin tavsiye ettiği örneğin kapan deyince kapanacak bir lamba
yapsak (başka bir kelimeye tepki vermeyecek)

ete

Biraz fazla hızlı gidiyorsunuz sanırım. Ses ile kumanda konusu profesyonel firmaların (telefon firmaları) bile zorlandığı bir konu. Bir çok parametre var bu işte. Ses şiddeti, sesin tınısı (bir yerde tonu diyelim), söylenme hızı ....... daha arkası var. Bunların hepsi bir araya getirilrse sağlıklı bir ses kumanda sistemi yapılabilir. Yoksa sizin düşündüğünü zkadar basit bir sistemde alet her sese cavp verir bence. Biraz daha pişinbu konularda daha sonra kendiniz kararverirsiniz nasıl yapacağınıza.

Ete