DERLEYİCİ HATASI

Başlatan zihnisinir, 13 Ekim 2020, 08:08:38

zihnisinir

Merhaba Arkadaşlar,
 başlıkta da belirttiğim gibi pbp'da yazdığım programı pic'e yazmaya çalışıyorum ama sürekli şu hatayı veriyor.
  ayarlamalarını yapıyorum sonra da başka bir hata veriyor. ID, DATA  vb. hatalar. açıkçası bunların ne oldukrını da tam bilmiyorum hatayı çözebileyim. nasıl yapayım bilemiyorum. ayrıca derleyici olarak EasyPic pro v7-2,74 kullanıyorumhttps://download.mikroe.com/documents/full-featured-boards/easy/easypic-v7-dspic30/easypic-v7-dspic30-manual-v101a.pdf

ete

Bazı kavramlar bir birine karışmış gözüküyor.
Kullandığın sistem Mikroe ninbir deney boardı olsa gerek. Üzerinde kendi programlayıcısı mevcut.
Bu sistem daha ziyade kendi Basic ve C dili derleyicileri için kullanılıyor olsa gerek.
Ancak yinede Programlama (pic'e hex yazma) arayüzünde yanlızca HX dosyası yükleyerek pice programı yazma obsiyonu olması gerek diye düşünüyorum. Bu düşünceme ait izler arayüz ekranında görüyorum ama bir çok yer kapalı durumda olduğundan emin olamıyorum.

Sen de programı BPB da yazdığını ama derleyici olarak  EasyPic pro v7-2,74 kullandığını belirtmişsin. Bu gerçekten bir derleyici ise PBP da yazılmış programı derlemeyecektir. Zira o derleyici Mikroe basic programlarını derler farklı şeyler.
Derleyici olarak söylediğin şey deney boardı ise ona diyecek lafım yok.

Daha önce aynı yöntemi aynı sistem üzerinde kullandınmı? bir başka basic programını bu sistemde derleyip pic'e yazdırdınmı? sanırım yapmadın ilk defa kullanıyorsundur mutlaka.

Ete

zihnisinir

sanırım dediğiniz gibi oldu, yani kavramlar karışmış durumda.
daha önce v7 ile pic flash ara yüzü ile pic'e yükleme yaptım, çalıştırdım. basit progrmlardı ama çalışıyordu fakat şimdi verdiği bu hatayı anlayamadım.