Mplab x yeni dosya oluşturma hat

Başlatan yunusemre, 25 Şubat 2021, 01:23:58

yunusemre

bilgisayarı format attıktan sonra mplab x ve xc8 derleyicilerini yeniden kurdum.

yeni proje oluştururken dosyaya isim verip finish dediğimde  bir süre sonra uyarı çıkıyor

Project folder already exists and is not empty

hatası alıyorum nasıl düzeltebilirim. 

hata alttaki videoda olanın aynısı. videoda farklı derleyici kullanmış fakat sorun aynı

yunusemre

ayrıca yeni dosyada oluşturamıyorum. alttaki hatayı alıyorum.

Could not generate makefiles for configuration default.

Errors have occurred while loading one or more configurations.
If a specific error is not shown above, this may happen when you import a project from another computer.
    + You can add language tools in Tools->Options embedded tab.
    + You can change which language tool to use in the project properties dialog.

alisumer

ben ide kullanıyorum kaydettiğin dosyanın dosya konumu ve ismi etkili oluyor çok uzun isim ve dosya yolu kaydedilemiyor direk D: içine yazdır yada kısa türkçe karektersiz bi dosya adı aç ona kaydet muhtemel sorun budur

Hep meraktan

yunusemre

fakat eskiden olan projeleride açmıyor bunu nedeni ne acaba

yunusemre

@alisumer çözüm dediğinize yakın bir şey çıktı

C:\Users klasöründe kilit işaretli hesap klasörü bulunuyor. bu dosya hesap kayıtlarının tutulduğu dosya ve kayıt defterine bağlı.

bu dosyanın adında türkçe karakter olursa mplab x düzgün kurulamıyor.

bu kilitli hesap klasörünün adı direk değiştirilemiyor.

hesap klasörünün adını değiştirmenin en doğru yolu , türkçe karakter içermeyen yeni bir yönetici hesabı açmak. ve eski hesaptaki masaüstü ve C:\Users\eski hesap dosyalarını yeni hesaba atmak.

bu hesap adı değiştirmeden önce mplab x i tamamen kaldırın. yeni adlı hesaba tekrar kurun