Perendev Motor ve Asenkron Motorlar Hakkında

Başlatan rayman, 12 Mayıs 2021, 14:53:34

rayman

Perendev motor için deneyimi olan var aranızda onu sormak istiyorum.. Mıknatıs siparişi vermeden önce , şunları belirtmek istiyorum :
 Kafama göre 3cmx3cm boyutunda mıknatıslar alsam , bunuda 30 cm çapında poliamid e çaksam.. Ve sonra aralarında 5mm boşluk bıraksam.. BUnların n kutuplarını yada sırası ile S kutuplarını silindirin dışına vermeyi düşünüyorum..
Daha sonra fırçalı motor mantığına göre bu motorun dışındaki Stator kısmınıda 360 derece olup 2 ye bölündüğünde elektrik fırçalı motor mantığına göre bir tarafı s diğer tarafı n kutup mu yapsam mantıklı olur ?
Bir başka sorusu ise , 3 fazlı asenkron motor kullandık , bunu başka motorla çevirmeyi denedik ama elektrik alamadık. Meseleyi sonradan düştüm taibkide olmaz.. Çünkü asenkron motorlarda çift bobin var stator ve endevü kısmıda hep bobin. Boş yere çevirsende içerde manyetik alan oluşmaz mıknatıslanma olmadığından. Daha sonra düşündüm bana jeneratör motoru gerekli. İkinci elde olsa olur nerden nasıl bulunur ? Ne diye geçer? lAZIM bana satmak isteyen varsa ulaşsın

elektro77

you tube da Muammer Yıldız'ı araştır.
Ama uğraşmanı da pek tavsiye etmem. Vaktin bol değilse tabi.
"Eğer bir konuyu öğrenmek istiyorsan o konunun öğretmeni ol; daha iyi öğrenmek istiyorsan o konuda bir kitap yaz; daha da iyi öğrenmek istiyorsan yazdığın kitabi oku"

rayman

elektro77

Alıntı yapılan: rayman - 12 Mayıs 2021, 16:01:30Neden tavsiye etmiyorsun ?
Muammer Yıldız çok uzun zaman önce bu işin patentini aldı ama ortada hala ne motor var nede bu motorla yapılmış bir makine. Perendev dediğin kişi de dolandırıcı çıktı diye biliyorum.
Uzun zaman bende çok uğraştım ve bir sürü mekanizma yaptım. Hala  bu mekanizmaların birini saklarım. Ama sonuç alamadım. Ettiğim bir sürü masrafla kaldım. Boşa geçen zaman ise cabası. Tanesi 5 dolarlık mıknatısları da çocuklarla oynuyoruz.
Vaktin ve paran bol ise uğraş. Ben sadece tavsiye etmem. Hepsi bu.

"Eğer bir konuyu öğrenmek istiyorsan o konunun öğretmeni ol; daha iyi öğrenmek istiyorsan o konuda bir kitap yaz; daha da iyi öğrenmek istiyorsan yazdığın kitabi oku"

rayman

Bu mıknatısları satmak istermisin?  Birde sana ulaşmak istiyorum telefondan bana mesaj atabilirmisin ?