Asm hatası

Başlatan onurinci, 16 Ağustos 2021, 21:10:15

onurinci

Hocam yeri değil biliyorum,fakat bazı projelerinizde @Asm uzantısı kullandığınızı fark ettim..

konu bir sound player,bir japon arkadaş 2007'de bana yollamıştı Exel de notaları oluşturup programa dahil ettiğinizde bayram tebrik kartı gibi melodi çalıyor. hex kodu bozulmuş program aleti invalid checksum diyor,bunun asm dosyasınıde vermişti sorunsuz derleniyor ,işlemci 12F675 .Mplab'ta Cof dosyası oluşturdum,ve debug ettiğmde INCF FSR 'de takılıp kalıyor,hata kodu ise Indirect address tanımlanmamış bir yere yazmaya çalışıyor diyor,12f675 .lkr dosyasında EEprom yazma ve okuma adreslerinin pekte aykırı olmadığını gözlemledim,güzel data sheet okuyabildiğinizi bildiğim için sizede danışayım dedim,ekte simulasyon ve dosyaları yolluyorum..

ete

Onur,
ASM programına baktım. İki yerde FSR ye değer yükleniyor. Her ikisinde de geçerli bir değer mevcut. Geçerli derken bütün her şey EEPROM_ADDRESS isimli registerden okunacak değere bakıyor. Bu registere de gerekli kayıtlar yapılıyor gözüküyor. Anlayacağın programda bir kusur yok gibi. Elbette tam emin olmak zor. Elimden fazla bir şey gelmiyor maalesef.

Ete

onurinci

ilginize teşekkür ederim hocam, hafta içi bir 12F675 alıp deneyelim bakayım,artık daha ucuz çip arayışlarına girmek lazım,20TL olmuş..yazık bu çipe baya hakim olmaya başlamıştım..

ete

Çok sık kullandığım işlemciler var. Yaklaşık 10 çeşit diyebilirim. Geçmişte bunlardan elırken hep adetli alıyordum. Şimdi faydasını görüyorum. Henüz yeni fiyatlarla işlemci almadım. Ancak geçen hafta merak edip piyasada neler var diye şöyle bir bakınca fiyatlar beni şaşkına uğrattı gerçekten. Hem istediğin piyasada yok hemde istemediklerinin fiyatları aşırı artmış. Bu fiyatların geri gitmeside çok zor olacak. Sanırım üretim çok çok kısıtlı. Bununn bir çok sebebi var sanırım. Hammadde bir ülkenin elinde, üretim başka bir ülkenin pazarlama farklı yerlerde ve her kes karşısındakini kontrol etmeye çalışıyor. Birileri pes etmedenbu işler düzelmeyecek anlaşılan.
Bekleyip görelim bakalım ne olacak.

Ete